Muzyka

Wszystkie ankiety jakie przeprowadzono na forum znajdują się tutaj. Oddając swój głos na którąś z ankiet, pomagasz oraz decydujesz o swojej przyszłości.

Moderator: Opiekunowie

Jakiej muzyki słuchasz?

Classic
15
4%
Opera
2
1%
Folk
2
1%
Jazz
14
4%
Muzyka hinduska
3
1%
Muzyka arabska
4
1%
Rock
36
10%
Rock'n'roll
15
4%
Hard rock
19
5%
Punk rock
15
4%
Muzyka alternatywna
19
5%
Heavy metal
22
6%
Psycho metal
5
1%
Black metal
7
2%
Pagan metal
6
2%
Metal symfoniczny
12
3%
Gothic
12
3%
Pop
14
4%
Brit pop
0
Brak głosów
Disco polo
2
1%
Dance
8
2%
Techno
12
3%
Trance
8
2%
Goa&psychedelic trance
8
2%
Ambient
8
2%
Acid jazz
2
1%
Ebm/Electro body music
6
2%
Dark electro
4
1%
Industrial
4
1%
Hip - hop
11
3%
r'n'b
6
2%
reaggae
25
7%
Inne...
30
8%

Liczba głosów : 356

Post Wt sie 19, 2008 5:29 pm

Muzyka

Zauważyliście chyba, że muzyka to nie tylko gust, ale również styl bycia, sposób ubierania się itp.
Jestem ciekawa, która kultura najbardziej ciągnie was do OOBE.

Ponieważ większość z nas słucha różnej muzyki można zaznaczyć max. 7 opcji

Ja zagłosowałam na:

- Goa&psychedelic trance
- Ebm/Electro body music
- Dark Electro
- Metal symfoniczny
- Pagan metal
- Muzyka hinduska
- Muzyka arabska

Post Śr sie 20, 2008 12:09 am

Re: Muzyka

Podałaś sporo podgatunków i miałem drobny problem z zaznaczaniem gdyż nie odróżniam ich zbytnio :P jednak pomimo tego zabrakło mi w ankiecie thrash metalu :roll:
opcje jakie zaznaczyłem to:
-Rock
-Rock'n'roll
-Punk rock
-Muzyka alternatywna
-Heavy metal
-Metal symfoniczny
-reaggae (a powinno chyba być reggae ale to nieistotne, wiadomo o co chodzi)

ps. mogła byś polecić jakieś zespoły pagan metalowe? Zainteresował mnie ten gatunek ;)

Post Cz sie 21, 2008 12:50 pm

Polecam Hellveto, Nokturnal Mortum (zwłaszcza płuytę Lunar Poetry) :)

Właśnie o trash metalu trochę za późno sobie przypomniałam...

Post Pt sie 22, 2008 8:50 pm

generalnie większość gatunków. zależnie od nastroju. no może poza disco polo, country. i może techno. aktualnie leci soundtrack z filmu Michała Lorenca p.t. 'bandyta'.
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu
http://www.obemania.pl/
KOCHAM WAS :)

Opiekun

Post Pt sie 29, 2008 12:15 am

Moim zdaniem trafniejsze byłoby w tym przypadku pytanie o subkultury. Ja np. słucham bardzo różnorodnej muzyki (ale głównie metal) i nie przypisuje swojego stylu myślenia do żadnej subkultury, staram się poprostu być sobą.

Czego w ankiecie zabrakło ( a można jeszcze zedytować, jeśli się poprosi np. moderatora) - jeśli już zagłębiamy się w podgatunki - power metal, thrash metal, death metal, doom metal, blues (można dodać do jazzu ewentualnie), muzyka relaksacyjna!, hinduską i arabską dałbym do folku, lub stworzył world music, bo tak określa się ten podgatunek, progressive rock, soft rock, funky, Emo, Screamo *ostatnio się moda na to zrobiła, brrr, poezja śpiewana, szanty, nu metal, ska, etc. Każdy z tych rodzajów muzyki wiąże się z określoną subkulturą, niektóre są jednak przypisywane do tej samej.
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."
- Martin Luther King

Post Pt sie 29, 2008 7:05 pm

Ale przeważnie w takich ankietach większość osób pisze, że z żadną subkulturą się nie utożsamia...

No rzeczywiście... Stylów muzycznych jest sporo, nie sposób wszystkie spamiętać.

Post Pt sie 29, 2008 9:55 pm

Zaznaczyłam:
* Classic
* Rock
* Muzyka alternatywna
* Ebm/Electro body music
* Industrial
* Inne ... przeważnie instrumentalna.

Preferowałabym, gdyby ankieta była zbudowana w taki sposób jak mówi Wilk. Szczególnie dlatego, że chętnie zaznaczyłabym soft i progressive rock, nu metal.

Post Pt sie 29, 2008 10:32 pm

ALe wtedy trzeba by było, głosować od początku... Już wiele osób oddało głos.

Post Pt wrz 05, 2008 12:17 am

jak dla mnie to w każdym rodzaju muzyki znajda się jakieś cukiereczki. osobiście słucham ... wszystkiego co mi się podoba(a tego jest naprawdę wiele), nie lubię się ograniczać. a tak swoją drogą to nie ma muzyki hip-hop(hip-hop to subkultura, rap to muzyka). jeśli ankieta ma być dokładna to do wyboru powinno być kilkaset stylów muzyki =P

Post Pt wrz 05, 2008 9:56 am

A ja zawsze myślałam, że hip-hop to taka szybsza odmiana rapu.

Post Śr paź 08, 2008 7:56 pm

Classic
Black metal (no tia, behemoth to niby Darkened Black, ale ale ...)
Rock
Hard Rock
Punk Rock
Inne...
Duzej czesci zespolow nie potrafie sklasyfikowac. Np. Opeth : progrssive oczywiscie, tylko ze raz graja Death, raz raczej cos w stylu klasycznym, a jeszcze kiedy indziej to zupelnie cos odrebnego.

Tool tez progressive, ale u mnie dziala niesamowicie na psychike (np widze plamki, totalnie odplywam, choc podswiadomie obrazy jakie sie prezentuja maja zwiazek z textem). Wiec u mnie to raczej psychometal, ale graja progressive. Wiec do "innych"

No i Death, Gore i brutal zaliczylem do Black, chociaz co ma piernik do wiatraka (no nawet growl jest inny!!! :P )
Hm...
Wiec ubieram sie "normalnie" (tzn naturalnie dla mnie) tak zeby mi bylo wygodnie... T-shirty z zespolami maja u mnie swoje miejsce, ale nie przypisuje sie pod zadne sub/nie-sub kultury. Jestem czlowiekiem przede wszystkim, i po wszystkim rowniez :D

Pozdrowienia, dalekich plywow z nurtami muzycznymi :)

Post N cze 14, 2009 10:06 pm

Hehe nie ma kilku gatunków których ja słucham :p

FOLK
SKA
DUB
REGGAE
RAGA
ROCK
PSYCHODELIC ROCK
PUNK ROCK (i wszystkie pod odmiany)

to moje ulubione, a słucham jeszcze muzyki pogańskiej i czasem różnych odmian metalu, zależy od nastroju :D

Post N cze 14, 2009 10:17 pm

no wlasnie zapomnialas o moim ukochanym SKA.

Post N lip 11, 2010 7:17 pm

Gothic
Trance
Ambient
Inne

Gothic, bardzo nastrojowa muza, świetnie oddziałuje na zmysły.
Trance... no wiadomo. ;)
Świetne są też proste odgłosy natury. Relaks murowany.

Post Śr lip 14, 2010 11:22 am

w odpowiedziach nie został uwzględniony moj ulubiony gatunek muzyczny - melodic death metal :(
wiec zaznaczylam metal symfoniczny, jakkolwiek slucham roznej muzyki, reggae, instrumental, zalezy ;) nie znoszę tylko techno/trance i tych innych bardzo beatowych gatunków - no ale kwestia gustu :)

Powrót do Ankiety