Zmiana widzenia (postrzegania) świata

Doświadczenie które trudno jest ci zidentyfikować i zamieścić w odpowiednim dziale, jest czymś zupełnie nowym i unikatowym. Najważniejsze, by takich doświadczeń było jak najwięcej wtedy z pewnością odkryjemy coś nowego i fascynującego.

Moderator: Opiekunowie

Post Cz sie 05, 2010 7:36 am

Zmiana widzenia (postrzegania) świata

Mam pytanie czy ktoś z Was też czegoś doświadczył jak ja, a chodzi o to...
Kiedyś eksperymentowałem z ob, ld to znaczy kładłem się do łóżka i próbowałem uzyskać stan o którym mówimy ob albo ld zależy co by się udało.
Któregoś razy bardzo odczuwałem wibracje, serce waliło jak nie wiem, pojawił się taki jakby błysk, światło, lekki pisk czy coś takiego ale chyba się przestraszyłem i przerwałem. Poleżałem tak chwile i wstałem, no i wtedy zauważyłem, że wszystko jest trochę inne, ten świat zaczął mi inaczej trochę wyglądać.
Kilka dni później czy następnego już nie pamiętam doznałem jakby oświecenia czy czegoś innego, jechałem autobusem patrzyłem na ludzi i nagle widzenie świata zmieniło się u mnie.
O co chodzi? Po prostu odnoszę wrażenie, ze ten świat jest sztuczny, nieprawdziwy, nierealny (bo co w sumie jest realne), a najbardziej mnie szokuje takie uczucie widzenia jakby przez coś np: przez okular mikroskopu. To tak jakbyście mieli swoje ciało ale założyli jakiś kombinezon, skafander, etc. i patrzyli przez niego, ja mam teraz takie odczucia jakbym patrzył hmmm. nie wiem ciałem astralnym, a nie fizycznym, co więcej odczucia ciała np: teraz jak pisze tego posta też jest inne, jakby powiększyła się kontrola mogę sobie pisać na klawiaturze, myśleć o czymś innym i patrzyć się jednocześnie gdzie indziej.

Czy ktoś z Was doświadczył czegoś podobnego?

chosen one ;)

Post Cz sie 05, 2010 10:36 am

Re: Zmiana widzenia (postrzegania) świata

Doświadczenie które Ci się przytrafiło, a raczej jego skutki to najprawdopodobniej poszerzenie świadomości ;)
Sny są nami, a my nimi swoimi pragnieniami.
http://www.snienie.net

Opiekun

Pochwały: 1

Post Cz sie 05, 2010 6:49 pm

Poszerzenie świadomości, nowa bardziej świadoma perspektywa patrzenia na świat.
Pozdro

Post Cz sie 05, 2010 10:24 pm

Hmm, pewnie macie racje ale kurcze dziwnie się człowiek w tym czuje totalnie inaczej, wcale nie źle ale po prostu świat i wszystko co się widzi, postrzega się inaczej. Trudno to wyjaśnić ale to tak jakby być czegoś bliżej jakiegoś źródła, trudno mi to wytłumaczyć.

chosen one ;)

Post Pt sie 06, 2010 12:07 pm

fnxfnx napisał(a):wszystko co się widzi, postrzega się inaczej

Jak sam stwierdzasz świat się nie zmienił, zmieniło się tylko postrzeganie, nie raz w przyszłości będziesz miał taką zmianę głębszą lub płytszą.
Może trochę z Ciebie opadło niepotrzebnych rzeczy i stąd poczucie bycie "bliżej źródła".
Idziesz dalej i nie przywiązuj się zbytnio do tych odczuć.

Post N sie 08, 2010 8:42 pm

Hmm tak się zastanawiam skąd takie poszerzanie sie może brać? Czy z nastawienia, doświadczeń czy czegoś jeszcze innego.

chosen one ;)

Post Pn sie 09, 2010 12:04 pm

Z sumy doświadczeń ;)
Jak widzisz jest to doświadczenie które się "samo wydarzyło" i nie miałeś kontroli nad tym, czyli naturalna konsekwencja określonych działań.
Myślimy, przeżywamy emocje, pracujemy, zmagamy się z codziennym życiem itp. wszystko to ma wpływ na nasz umysł i nasze postrzeganie.
Nie poświęcaj za dużo czasu analizie tego zjawiska, życie płynie dalej, za zakrętem trafi Cię jakieś kolejne "poszerzenie świadomości" ;)

Post Pn sie 09, 2010 10:00 pm

Hehe, masz racje ale nie powiem wiele razy chciałbym czegoś takiego większego jak ob, ld czy jeszcze inne rzeczy ale póki co nie ma.

chosen one ;)

Post Pn sie 09, 2010 11:28 pm

Doświadczysz na pewno ale do tego czasu nie musisz znosić jajka :D

Post Śr sie 11, 2010 3:51 pm

poszerzenie swiadomosci... Czy to jest stan permanentny? znaczy się, czy jak komuś poszerzy się swiadomość i zmieni się jego perspektywa patrzenia na świat i na rzeczy któe go otaczają to ta zmiana jest trwala czy tylko od czasu do czasu odczuwa się to inne postrzeganie?
Pytam, bo ja od czasu do czasu właśnie, przeważnie w miejscach gdzie jest dużo ludzi jak autobus czy coś, postrzegam ich zupełnie inaczej, wszystko dookoła postrzegam tak inaczej, tak... jakoś.. nie, ja nie umiem tego opisać :P ale to na pewno jest to o czym mówi założyciel tematu tylko zastanawiam się czy to jest właściwość stała czy taka jak moja, zależna od sytuacji :)

Opiekun

Pochwały: 1

Post Śr sie 11, 2010 6:52 pm

Nie powinno być permanentne, bo blokuje nas na kolejne doświadczenia.

Post Śr sie 11, 2010 10:06 pm

U mnie jest stała, aczkolwiek na początku było trudno się przyzwyczaić, teraz jest to dla mnie coś normalnego, staram sie tym bawić :) Choć też zależy wszystko od naszego podejścia jak będziemy chcieli się cofnąć to się cofniemy, jak będziemy chcieli iść dalej to pójdziemy. Takie jest moje zdanie.
Dla mnie jest to coś fajnego, daje większe możliwości w życiu niż wcześniej, jek umie się z tego korzystać to można rzec, ze jest to matrix jak Neo kiedy został zastrzelony i zaczął widzieć inaczej świat.
Ja uważam, ze jest to tylko kwestia czasu, kiedy znów się coś poszerzy u mnie.

chosen one ;)

Post Cz sie 12, 2010 1:27 pm

fnxfnx napisał(a):U mnie jest stała

Poszerzenie świadomości to tylko poszerzenie świadomości.
Więc tak jak pisze Grayy jeżeli będziemy pracować tylko nad poszerzeniem świadomości to zablokuje nas na ogólno pojęty rozwój.
W rozwoju duchowym nacisk jest położony na przekraczanie samego siebie, wychodzenia z schematów, które nas rozmieniają na drobne.
Poszerzanie świadomości to jakby pompowanie balonu, którym sami jesteśmy to wciąż ten sam balon bez względy jak byłby wielki ;)
Nie piszę tu że poszerzenie jest "złe" ale o tym aby dostrzec ten fakt i płynąć dalej ;) przekraczając swoje ograniczenia które sami sobie wypracowaliśmy :P

Post Cz sie 12, 2010 10:41 pm

Owszem, masz racje dlatego staram się poszerzać ją. Pragnę mieć chociażby oobe dzięki czemu zmieni mi się obraz samego siebie, świata oraz doświadczę nowych rzeczy tak samo przy ld. Jeśli jest coś więcej to także na to czekam ale staram się w tym kierunku pracować.

Powrót do Poza schemat