Post So sty 01, 2011 4:12 pm

UWAGA!!! PETYCJA PRZECIWKO UPRAWOM GMO W POLSCE!

link do petycji:

http://www.polskawolnaodgmo.pl/podpisz-petycje.html

Polski Rząd wielokrotnie deklarował, że chce Polski wolnej od GMO. Jak realizowana jest ta obietnica?

W sytuacji, gdy polski rynek zalewany jest nieoznakowaną żywnością genetycznie zmodyfikowaną, inspekcja sanitarna wykonuje rocznie tylko 100 badań kontrolujących, czy składniki żywności zawierają transgeniczną soję lub kukurydzę.

Równocześnie większość urzędników i naukowców boi się wypowiadać publicznie na temat bezpieczeństwa żywności GMO. Czy możemy być pewni, że jemy zdrową żywność??? Nie!

Co możemy zrobić? – Zasypujmy posłów, senatorów i urzędników naszymi listami.

- Pytajmy producentów żywności czy np. soja dodana do czekolady, batonów, wędlin nie jest transgeniczna i skąd pochodzi. Zdrowie i życie Polaków muszą być ważniejsze od interesu korporacji.

- Głosujmy przy kasach sklepowych i przy urnach wyborczych: to od nas, konsumentów, zależy, do kogo trafią pieniądze, które wydajemy na zakupy spożywcze i to od nas zależy, kogo wybierzemy w wyborach.

- Podpiszmy się pod apelem do Polskiego Rządu:
Chcemy, aby Polska pozostała wolna od GMO. Domagamy się wprowadzenia natychmiastowego zakazu wszelkich upraw roślin zmodyfikowanych genetycznie oraz wyraźnego znakowania produktów spożywczych zawierających GMO.

Uprzejmie informujemy, że dane osobowe muszą być zgodne z prawdą. Prosimy jednocześnie – rozsyłajcie Państwo powyższą petycję drogą emailową, przy pomocy komunikatorów (GG, Skype, i innych) do Waszych znajomych, rodziny, Przyjaciół.

link http://www.polskawolnaodgmo.pl/podpisz-petycje.html
Pamiętajmy, działamy dla dobra nas wszystkich!