Zatracenie

W tym miejscu piszemy wszystkie argumenty za i przeciw istnieniu zjawiska OOBE/LD. Z racji, że dział dość śliski jest, pamiętajmy by trzymać swoje emocje pod kontrolą, by z intelektualnej burzy mózgów nie uczynić spamu. Zapraszamy do dyskusji.

Moderator: Opiekunowie

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Post Wt wrz 06, 2011 11:55 am

Zatracenie

Witam,

Dawno nie zaglądałem na forum .... Związane jest to z tematem.
Nie wiem jak Wy - dlatego chciałbym w tym miejscu abyśmy się podzielili własnymi przemyśleniami - ale zatraciłem się trochę w błogiej nieświadomości.
Dawno nie próbowałem świadomie wyjść, dawno nie czytałem książek, artykułów, nie oglądałem materiałów, filmów dokumentów, nie medytowałem.... Nawet żadko kiedy myślę o zjawiskach, które jeszcze niedawno napawały mnie dumą, zadziwieniem, pragnieniem poznania nieznanego.
Dziwnie się z tym wszystkim czuję. Może nie tyle co się zatraciłem, a zatopiłem w nieświadomości iluzorycznego świata, który nas otacza. Czasem uświadomiwszy sobie , że biegnę jak biegną Ci inni, przed którymi jeszcze niedawno uciekałem - ogarnia mnie przerażenie, że tak szybko to wszystko ulewa mi się między palcami.
Wszedłem w pełni odpowiedzialne życie według "iluzorycznego etosu" - tzn. praca, dom, dobry grunt pod życie przyszłych cząstek mnie..... Nie mam czasu żeby odetchnąć, a kiedy próbuję... za dużo łapię w płuca i ...... rozrywa mnie......
Boje się w przyszłości odkryć, że wiele chwil w życiu zmarnowałem .... a Nie chce stracić tego co już mam ....

Nie wiem może to torchę destruktywne przemyślenie..... Ale chciałem się upewnić, że nie tylko ja tak mam... Chciałbym mieć ważny cel i tutaj i po drugiej stronie .... A Ci, których pragnę przywołać stamtąd... nie przychodzą.....

"Posłuchajcie i zważcie u siebie, że według Bożego rozkazu, kto za życia choć raz był w niebie, ten po śmierci nie trafi od razu."

Opiekun

Post Wt wrz 06, 2011 12:06 pm

Re: Zatracenie

Wedlug mnie caly czas dzialamy na wszystkich plaszczycznach, tylko jak real wciaga to nie dostrzegamy innych plaszczyzn. Tez tak mam , ze raz jestem bardziej swiadoma tu raz tam, uwazam, ze to wielka sztuka miec uwage wszedzie i wymaga zachodu, choc warto, bo wtedy mozna wszystko lepiej zintegrowac i na podstawie np. Ld lepiej zrozumiec siebie i swiat tu.
Sadze, ze tak jak Ty ma kazdy, to sa po prostu fazy a zycie czasem dostarcza sytuacji, kiedy trzeba sie na realu mocno skupic. Dla mnie najwazniejsze jest 10 minut przed snem- jezeli w myslach kraza jeszcze zdarzenia z dnia to nawet nie mam szansy zapamietac dokladnie snu, jezeli mam czysty umysl to mam szanse na swiadomy sen, wszystko wymaga uwagi , nie ma co sie obawiac, ze sie cos zmarnowalo, po prostu mialo sie uwage w innej sferze zycia, jezeli tak bylo to dlatego, ze tego sytuacja wymagala. Fajnie jest jak sie ma jedna czy dwie osoby, z ktorymi sie o takich sprawach mowi, wtedy ma miejsce taki rodzaj bycia w temacie a juz samo to powoduje , ze czlowiek sie nie skupia wylacznie na realu, takie znajomosci warto pielegnowac .
Twoja nostalgia jest mi znana i sadze, ze kazdy tak raz na jakis czas tak ma, samo zycie po prostu, pozdrawiam :)
Na drodze prawdziwego poznania trzeba odstawic przekonania.

ka

Opiekun

Pochwały: 6

Post Śr wrz 07, 2011 8:19 am

Sam się zastanawiam nad czymś podobnym, czasem wydaje mi się że mógłbym przeżyć wszystko o wiele lepiej, inaczej, o wiele bardziej magicznie, ale potem wracam na ziemię i jestem w tej szarej pracy, w szarym życiu z odrobiną radości które wytargałem z tego zapisanego na szarym papierze toaletowym scenariusza mojego żywota :)

Nie wiem, ciągle nic nie wiem :mrgreen:
Angielskojęzyczna strona o Nagualizmie(+polskie tłumaczenie) http://nagual.yuku.com/

Post Cz wrz 08, 2011 10:21 pm

A powiedzcie mi szczerze....

Wielokrotnie prosiłem swojego duchowego przewodnika mentalnie o przybycie. Wiele medytacji i wiele myśli temu.... Próbuję i próbuję ostatnio słabiej, ale w chwili świadomości próbuję .... Nie wiele z moich doświadczeń odbywało się z udziałem "energii" postronnych .... I nie potrafię tego zrozumieć..... Naprawdę potrzebuję i myślę, ze dawno już do tego dojrzałem, aby w końcu coś się wydarzyło...

Jakieś pomysły?

Czy ktoś tutaj potrafiłby mi pomóć? ....

"Posłuchajcie i zważcie u siebie, że według Bożego rozkazu, kto za życia choć raz był w niebie, ten po śmierci nie trafi od razu."

ka

Opiekun

Pochwały: 6

Post Pt wrz 09, 2011 9:19 am

Do czego człowiek potrzebuje opiekuna/guru/duchowego przewodnika/anioła ?

Do tego aby za niego kierował jego życiem :)
Do tego aby zwolnił go z odpowiedzialności za swoje życie i do tego aby za życiowe wybory obarczyć kogoś innego, a potem zazwyczaj się jeszcze nad skutkami tych wyborów użalać :)

Niewolnictwo nam ludziom tak bardzo weszło w nawyk że wolność nas przeraża.

Może najpierw powinieneś dokładnie wiedzieć czego chcesz, lub z czym chcesz skończyć i wtedy gdy nie będziesz wiedział jak to zrobić ktoś się pojawi.
Bo jeśli chcesz by ktoś kierował Twoim życiem i wszystkim, to wystarczy iść do kościoła albo się ożenić :mrgreen:

Autor postu otrzymał pochwałę
Angielskojęzyczna strona o Nagualizmie(+polskie tłumaczenie) http://nagual.yuku.com/

Post So wrz 10, 2011 5:38 pm

Heh źle mnie zrozumiałeś....

Nie potrzebuję ich, aby trzymali mnie za rączkę..... Chciałbym, żeby pomogli mi zrozumieć.... Chciałbym się oczyścić, naładować ... Chciałbym dotrzeć tam, gdzie inni, a może i dalej....
Potrzebuję jedynie pomocy w tym wszystkim, wskazówki.... Zdaję sobie sprw że to wszystko nie jest tak łatwe jakby się mogło zdawać....
Jestem doświadczony w podróżach, ale w moim przypadku były one bardziej do wnętrza mnie niż w poza.... Chce wyjść dalej i uczyć się nowych rzeczy.... Tyle...

Opiekun

Pochwały: 1

Post Pn wrz 12, 2011 12:06 pm

hey Kruku.
Nie martw się niczym. Każdemu zdarzają się lepsze i gorsze chwile, które mogą trwać i trwać. Wiem po sobie, że jest to frustrujące. Tak to jest i zależy to od masy różnych czynników. Brak zaufania do siebie, nadzieje, a później rozczarowania, wyobrażenia, stres w życiu, czy zwykłe wypalenie się :)
Po prostu więcej zaufania do siebie, do świata i jego harmonii. Wiedz, że gdy szukasz to znajdziesz :) nawet jakby to miało trwać latami. Nikt nie mówił, że zawsze będzie cacy. Cud jednak może się zdarzyć każdego dnia, więc bądź otwarty. Przeżywam obecnie coś podobnego i to już kawałek czasu, jednak "tam" to nie wszystko, bo istnieje coś bardziej fazowego a mianowicie "tu". Tak czy inaczej dla mnie podział na tam i tu jest ograniczający. Twoje rozczarowanie u Ciebie więc może być spowodowane tym w jaki sposób wyobrażasz sobie kontakt, czy te istoty :)
Taka mała sugestia. Zamiast skupiać się na tym by przyszli "stamtąd" spróbuj doświadczyć, że największa siła sprawcza jest TU. Wtedy możesz wykonać krok do przodu, czyli zacząć słuchać ów TU :) :)
Odpowiedzi masz TU a nie TAM.

Post Pn wrz 12, 2011 8:36 pm

Postanowiłem skierować się do wnętrza samego siebie. Dostałem sygnał i skorzystam z wskazówki.
Dzięki za wpsarcie ;)

Opiekun

Pochwały: 1

Post Pn wrz 12, 2011 10:06 pm

No i gitara :)

Powrót do Rozważania za/przeciw OOBE