Pisk...

Dział dla początkujących dopiero co stawiających swoje pierwsze kroki w tej fascynującej dziedzinie. Możesz zadawać tu najbardziej trywialne pytania, lecz uważaj bacznie prześledź ten dział czy podobne pytanie jakie chcesz zadać nie uzyskało już swojej odpowiedzi.

Moderator: Opiekunowie

Post Śr lut 01, 2012 10:40 am

Pisk...

Witam

Dzisiaj w nocy próbowałem WILD-a. Obudziłem się w nocy nie patrząc która godzina i położyłem się w bezruchu. Leżąc tak zacząłem słyszeć w głowie pisk, który zawsze u mnie oznacza początek do OOBE, jednak był on "cichy", a zawsze kiedy przestwałem się na nim skupiać "rozgłasniał" się i skupialem spowrotem na nim swoją uwagę (a on tak jakby zanikał i tak w kółko) i nie mogłem wyjść. Próbowałem kilka razy przekręcić się na 2 bok, ale za każdym razem było tak samo. Za którymś razem miałem nawet niezłe hipnagogi, ale wszystko zaczęło mnie swędzieć i zrezygnowałem z prób WILD-a. Więc mam takie pytanie - co zrobić żeby nie skupiać się na tym pisku (nie ekscytować się nim?). A może lepiej spróbować wejść w LD przez hipnagogi i kontynuować LD, albo ewentualnie z LD do OOBE?

Kiedy nie chciałem osiągnąć OOBE wyglądało to tak że budziłem się po jakimś tam czasie, rozbudzałem się i jak próbowałem znowu zasnąć to mi zaczynało piszczeć w głowie i to tak na fulla, aż mnie przerażało to normalnie po czym łapał mnie lekki paraliż, a to wszystko wychodziło mi "przypadkiem". Teraz kiedy chce osiągnąć OOBE jest tak jak wyżej napisałem:)

Za odp dziękuję i sory że tak chaotycznie napisane, w razie pytań pisać :D

Post Wt lut 07, 2012 9:42 pm

Re: Pisk...

Witam ;)
Ja widzę to tak, że to co sam wykombinujesz, przyda Ci się bardziej niż czyjeś "mondre" rady. Skoro jesteś już w połowie drogi i masz wyraźne efekty, to nie ma się co spinać, po prostu baw się tym, nie rób nic na siłę, kombinuj i zobacz gdzie to Cię zaprowadzi. Najważniejsze jest to, żeby nie starać się robić niczego na chama z podejściem "muszę wyjść, po prostu muszę" bo to raczej doprowadzi do frustracji niż do celu. Zamiast tego lepiej zachować "płynność" tzn. nie trzymać się sztywno swoich oczekiwań tylko bawić się doświadczeniem.

Każdy inaczej przechodzi procesy wychodzenia więc tylko Ty sam możesz wymyślić technikę najlepszą dla Ciebie. Pobaw się trochę eksperymentując - czy tak nie będzie o wiele ciekawiej niż jakby ktoś dał Ci rozwiązanie na tacy? I czy nie będziesz miał większej satysfakcji jeśli sam dojdziesz do stworzenia własnej techniki? :P

Pozdrawiam i powodzenia. ;)

PS. Gdzie odbywa się OBE i gdzie odbywa się LD skoro nie są dla Ciebie tym samym? Jakie są różnice między OBE a LD? :P
Temet nosce.

Powrót do Pas startowy