Co sądzi pan o reinkarnacji ?

Najczęściej zadawane pytania i najczęściej dawane odpowiedzi.

Moderator: Opiekunowie

Post So sie 02, 2008 6:53 pm

Co sądzi pan o reinkarnacji ?

Co sądzi pan o reinkarnacji ? Czy każdy reinkarnuje się po śmierci ? I jeżeli to prawda to co zrobić żeby się nie reinkarnować ?

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Post So sie 02, 2008 6:58 pm

Re: Co sadzi pan o reinkarnacji >??

Wiara w reinkarnacji przy oobe wydaje mi się być nikła. Skoro po śmierci trafiamy do "parku" to czy to czasem nie obala mitu o reinkarnacji? ...

"Posłuchajcie i zważcie u siebie, że według Bożego rozkazu, kto za życia choć raz był w niebie, ten po śmierci nie trafi od razu."

Post So sie 02, 2008 7:13 pm

Re: Co sadzi pan o reinkarnacji >??

Nie wiem. Cos tam Roberta Monroe pisal o reinkarnacji, ale dokladnie tego nie czytalem i chcialbym zeby mi by to ktos wyjasnil.

Opiekun

Post So sie 02, 2008 7:31 pm

Re: Co sadzi pan o reinkarnacji ?

Pytanie równie sensowne jak np. "jak zostać aniołem". Wszystko to jest w kręgu wierzeń, więc nie można traktować tego jako jakiś pewnik. Warto też zaznaczyć, do którego Pana kierujesz swoje pytanie, bo mamy tu wielu ;)

Sądzę, że reinkarnacja to sensowny metafizyczny sposób na opisanie krążenia pierwiastka duchowego (podobnie jak inne pierwiastki, które krążą w przyrodzie). Moim zdaniem to także bardzo zdrowa i pomocna teoria jeśli chodzi o samodoskonalenie. Potwierdzalność, czy jest prawdziwa, jest tak naprawdę żadna. Są sesje, na których odczytuje się swoje poprzednie wcielenia, niektóre osoby spotykają podobno je podczas swoich OOBE.

Według buddyzmu, reinkarnujesz się po swojej śmierci, aż do czasu, gdy osiągniesz oświecenie (pełnię rozwoju). Wtedy możesz zdecydować się pozostać na ziemi, dla pożytku innych istot, lub nie reinkarnować się dalej.

Wcale nie musi być to sprzeczne z istnieniem Parku. Nasz pierwiastek duchowy zostaje tam, aż zostanie przydzielony do nowego ciała. Wątpliwym także jest dla mnie obalanie jednej niepotwierdzonej teorii drugą. To tak jak by rzec, że teoria, iż Bóg istnieje, obala to, że nie istnieje, a obie wszakże nie mają żadnego pewnego pokrycia.
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy."
- Martin Luther King

Post So sie 02, 2008 7:35 pm

Re: Co sadzi pan o reinkarnacji ?

Gdzies czytalem ze po smierci laczy sie z MJT i wie sie o poprzednich wceieleniach. Natomiast potem sie reinkarnuje i znowu po smierci laczy sie z MJT. Co o tym sadzicie .//>?? Moze to by prawda, czy jednak falsz .??

A może będąc w stanie OOBe moglibyście dowiedzieć jak jest naprawdę ??? Popytać jakis tam istot lub MJT. No nie wiem, dlatego sie was pytam.

Edit by mod: Przeczytaj regulamin i dbaj o pisownie. I nie piszemy posta pod postem. To pierwsze upomnienie.

Sorry za niepolskie znaki. W moim windowsie brakuje jezyka polskiego i niestety nie mam polskich znakow.

Post N sie 03, 2008 6:57 pm

Re: Co sądzi pan o reinkarnacji ?

Poczekajcie to zobaczycie czy istnieje reinkarnacja.
Park nie jest zaprzeczeniem czy wykluczeniem reinkarnacji - to tylko miejsce przejściowe. Nie wiem gdzie ktoś powiedział, że to ostatni przystanek?
Buddyjskie oświecenie też nie jest chyba rozwiązaniem. Ja sobie myślę, że po prostu należy starać się być dobrym człowiekiem, w niczym nie przesadzać i z wewnętrznym spokojem obserwować co się z nami dzieje, co nie znaczy, żeby nie odczuwać emocji.
Sądzę, że reinkarnacja to sensowny metafizyczny sposób na opisanie krążenia pierwiastka duchowego (podobnie jak inne pierwiastki, które krążą w przyrodzie).
- dobrze powiedziane

Powrót do FAQ ( Frequently Asked Questions )