Eksperyment dla zaawansowanych - miłośników mocnych wrażeń

Dział któremu nie nadano znaczenia z czasem okaże się co z tego wyniknie jakie znaczenie przypiszą mu użytkownicy forum, lecz jedno jest pewne będzie dotyczył podróży astralnych.

Moderator: Opiekunowie

ka

Opiekun

Pochwały: 6

Post Wt sty 19, 2010 11:42 pm

Eksperyment dla zaawansowanych - miłośników mocnych wrażeń

Pomysł wzięty z książki Castanedy.

Zadanie będąc we śnie, z poziomu snu wstać ciałem fizycznym!

Nie polega to na tym aby się obudzić lub też wrócić do ciała, ale żeby będąc we śnie otworzyć fizyczne oczy nie budząc się. Jest to dość trudne, a efekty są bardzo losowe, nie mniej jednak przy odrobinie szczęścia mocne wrażenia gwarantowane :D
Najlepiej to zrobić z głębokiego snu, z płytkiego prawie nie ma różnicy w postrzeganiu.

---------------------------------------------------------
Przy pierwszej próbie postanowiłem że najlepiej będzie to zrobić w trakcie zasypiania. Postanowiłem więc się położyć i dotrwać do momentu aż obrazki i dźwięki przestaną skakać - będę przed samym snem i wtedy wstanę.
Położyłem się spać pełen niemiłosiernego zapału, po 5 godzinach walki się poddałem, walę to! koniec szaleństwa! czas się wyspać, normalnie zasnąć, odpuszczam sobie ćwiczenie.
Zasnąłem, a raczej urwał mi się film i w momencie jak byłem przed samym wejściem do snu odzyskałem samoistnie świadomość. Pośmiałem się z własnego debilizmu i wstałem. Wybudziłem się natychmiast, nie było efektu.

Doszedłem więc do wniosku że muszę powtórzyć próbę z poziomu głębokiego snu. Tej samej nocy odzyskałem świadomość śniąc w jakimś mieście. Z dużym trudem otworzyłem oczy fizycznego ciała utrzymując swoją uwagę we śnie. Po ułamku sekundy wiedziałem z absolutną pewnością że natychmiast muszę zamknąć oczy i wrócić do snu, muszę to zrobić zanim do racjonalnej części mojej osobowości dojdzie to co zobaczyłem, bo inaczej konsekwencje mogą być drastyczne.
Wróciłem do snu, a raczej czarnej przestrzeni między snami, głos sprzymierzeńca był głośny i wyraźny: Castaneda gdy uczono go śnić był totalnym idiotą, dlatego uczono go metodami dla idiotów, nie rób tego nigdy więcej!
Po raz pierwszy w swojej karierze byłem w pełni zgodny z głosem który mnie pouczał, nawet miałem przez moment poczucie skruchy :mrgreen:
Angielskojęzyczna strona o Nagualizmie(+polskie tłumaczenie) http://nagual.yuku.com/

Post Śr sty 20, 2010 12:06 am

Re: Eksperyment dla zaawansowanych - miłośników mocnych wrażeń

nie rozumiem czemu to by miało służyć? czy jeśli otworzy się oczy to się człowiek po prostu nie obudzi?

Post Śr sty 20, 2010 12:32 am

ka - no to co zobaczyłeś po otwarciu oczu podczas snu?

bo inaczej konsekwencje mogą być drastyczne

tzn. jakie? Co się może stać?

Aż mam ochotę spróbować, bo jak się uprę, to zasypiam z pełną świadomością, że śpię, tzn. trzymając uwagę, nawet swoje chrapanie już kiedyś słyszałem :D

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Post Śr sty 20, 2010 12:28 pm

Ostatnio lunatykowałem. To dopiero jest trik. Siedzę sobie i rozmawiam z dziewczyna. Nagle mnie bierze trans. Pojawia sie niepostrzeżenie. Myślę a gęba mi gada sama z pogłosem. Widzę osobę w astralu. Wyklikniecie . Znowu widzę osobę jakoś pól na pól , śmieje się strasznie. Budzę się i rozmawiam dalej kontynuując stary wate. Dziewczyna się chichocze i coś mówi, co mi nie pasuje w rozmowie. Ale to zrobiłeś jak dziecko. Z taka mina. Ha ha...
A co ja zrobiłem pytam, czując jakieś odloty w międzyczasie, gdyż szczątkowa pamięć zaczęła mi powracać. Ano chwyciłem ręką babkę za twarz i usiadłem jak niby nic. Była chora , okazało się potem a ja zrobiłem to fizycznym ciałem niczego potem nie widząc, no raczej pamiętając. Jakaś masakra cialkowa, czy coś innego, sam siebie pytam?
cialka.net

ka

Opiekun

Post Śr sty 20, 2010 10:50 pm

VVii napisał(a):nie rozumiem czemu to by miało służyć? czy jeśli otworzy się oczy to się człowiek po prostu nie obudzi?

Jeśli gwałtownie we śnie otworzysz oczy, to się obudzisz lekko rozfazowana i nic więcej.

Jeśli ze snu wrócisz delikatne do ciała to będziesz świadomie znajdować się w bezładnym śpiącym ciele i jeśli wtedy równie delikatnie otworzysz oczy, nie budząc się przy tym to będziesz widzieć wszystko nieco inaczej. Wszytko będzie lśniło, miejscami będą świetliste plamy i zawirowanie, od taka zwykła druga uwaga.

Jeżeli jednak zmusisz ciało fizyczne do dostrojenia się do ciała niefizycznego które jest w głębokim śnie to wtedy... no właśnie nie wiem teoretycznie co się wtedy dzieje, ale jest niezła jazda :D

Przypuszczam że albo postrzegamy fizycznym ciałem sen który śnimy(czyli strach pomyśleć co to oznacza) albo generujemy tak wielką zmianę stanu świadomości że tak postrzegamy świat fizyczny że nijak się to ma do naszej "rzeczywistości".

jarekhuna

Konsekwencje?

Jeśli przytrafi Ci się coś co totalnie wykracza poza nasz obszar interpretacji i pojmowania to nasz "system" aby się ocalić zazwyczaj się wyłączy i mamy dziury w pamięci. Jeśli jednak mimo to jakimś cudem przypomnimy sobie co się działo, to szok i tak jest mały bo postrzegamy go jako przeszłość, czyli z bezpiecznej odległości.
Co by się jednak stało gdybyśmy naszą racjonalną część postawili w sytuacji utknięcia gdzieś w czymś, co się nie da wyjaśnić ani zinterpretować i zatrzymali tam bez możliwości "wyjścia" ?
O tuż istnieje wtedy spora szansa na krach w naszej szeroko rozumianej osobowości.

Co widziałem?
Nie wiem, ale albo nie byłem u siebie w pokoju, albo mój pokój wyglądał z jakiegoś powodu całkiem inaczej. Obrazowo to byłem w czarnym miejscu pełnym błękitnych pulsujących, jakby żywych owalnych kształtów, połączonych czarną siecią...

Zbyszek

Nie wiem czemu, ale wydaje mi się że przyczyna jest gdzieś w naszym systemie pojmowania. Zawsze jak dzieje się coś niezwykłego to wiem o tym tylko temu że sobie przypomniałem, lub wiem tylko że coś się musiało stać bo mam dziury w pamięci. Możliwe że nasz codzienny stan świadomości nie jest w stanie "obsłużyć" takiej działalności.

Swego czasu notorycznie mi się zdarzało że moja śniąca osobowość przejmowała nade mną kontrolę. Wyczyniałem straszne ekscesy często nawet potem o tym nie pamiętając. Wchodzimy w sen i przejmujemy kontrolę nad śniącą osobowością - zamieniamy sen w świadomy sen, czemu by nasza śniąca osobowość nie miała także możliwości z naszego życia zrobić świadome życie? ;)
Angielskojęzyczna strona o Nagualizmie(+polskie tłumaczenie) http://nagual.yuku.com/

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Post Cz sty 21, 2010 9:10 am

O kolega z doświadczeniem i po fachu:)
Mialem jeden moment, który zostawił wrażenia na cale życie. Stoje w przedszkolu u córki, pod ścianą i z nudów mnie wcina. Siadam na wąskim grzejniku w lotosie i zaczynam mówić. Nie postrzegam , ze jestem poza ciałem. Wracam po chwili i kontynuuje rozmowę. Babki oczy na mnie jak na jeża. Widze , cholewka po chwili, ze jestem znowu w ciele i obciachu sobie narobiłem. Patrze na grzejnik , wąski na 2 cm, nie da się na nim siedzieć, a wiec poza ciałem znowu gadałem. Staram się trochę odwrócić uwagę zacnej wychowawczyni jąkaniem, ale już za późno, jest czujna. Ma na mnie oko. Pewnie bym się martwił, gdyby nie fajne chwile , które przeżyłem dzięki spontanom . Znajoma po śmierci klinicznej powiedziała , ha,ha a ja cie slyszeeee.
Innym razem chwyciłem instrumenty w tym przedszkolu i zacząłem na nich grac jak wirtuoz, nie mając o nim żadnego pojęcia, ba nawet rozwinąłem utwór muzyczny, którego sceptyczna wychowawczyni uczyła rodziców na spotkaniu rady przedszkola.
Ze śpiąca świadomością sobie dobrze radze i ślizgam się w niej jak na łyżwach. Ciężko się robi, gdy zwieszę się w 6 ciałku, ,bez możliwości zapisu zdarzenia w pamięci, bojkotując z powodu jakiejś świeżej fobii 7 ciałko.
Wtedy może się mi przytrafić, ze wcześniejsze przemyślenia się uaktywnia i moje części, jak echo wspomnień obijają się po ścianach, roztrzaskując szyby.
Ten stan wydaje mi się niebezpieczny i jest przyczyna wielu nieszczęść chodzących po ludziach. Ktoś kto ma w czubie, bo mu coś tam, może niezłe wtedy narozrabiać i nikt nie postrzeże przyczyny nieszczęścia, Hm, może jedynie gdzieś za górami, inny cialkofrenik poczuje wtedy cos w kościach:)
cialka.net

ka

Opiekun

Post Cz kwi 15, 2010 10:12 pm

Położyłem się spać za wcześniej. W efekcie leżałem na łóżku nie mogąc zasnąć i rozmyślałem o pierdołach. W pewnym momencie zauważyłem że mimo że mam zamknięte oczy widzę swój pokój.
Postanowiłem pogłębić ten stan i jak zaczęło mi gwizdać już w uszach to wymusiłem otwarcie oczu. Ściana mojego pokoju była jak wodospad ze srebrnych świecących, pozawijanych nitek, trwało to kilka sekund po czym byłem już w pełni obudzony.

Powrót do Przestrzeń astralna