dziwne zachowanie koleżanki..

W tym miejscu piszemy wszystkie argumenty za i przeciw istnieniu zjawiska OOBE/LD. Z racji, że dział dość śliski jest, pamiętajmy by trzymać swoje emocje pod kontrolą, by z intelektualnej burzy mózgów nie uczynić spamu. Zapraszamy do dyskusji.

Moderator: Opiekunowie

Post Śr wrz 09, 2009 11:01 pm

dziwne zachowanie koleżanki..

Witam...

Długo się zastanawiałam, gdzie umieścić ten temat. Jeżeli wrzuciłam do złego działu - nie bijcie - przenieście.

Dziś rozmawiałam z koleżanką na temat matury... O tym, co chciałybyśmy robić w przyszłości itd. Powiedziałam jej, że chciałabym iść na parapsychologię itd., ale to mało ważne... Ona jest chrześcijanką. Kiedy usłyszała z moich ust o OBE, wpadła w przerażenie. Zaczęła mi mówić, że od tego umierają ludzie(co najmniej 50%), że można dostać mocnego szoku psychicznego(czy jakoś tak), nabawić się chorób psychicznych i całkowicie ześwirować. Tak samo, że można gdzieś zawisnąć nad ciałem. Żyć tym fizycznym, ale dostać mocnego, nieodwracalnego paraliżu. Że to nieludzkie i wykracza "ludzką normalność". Coś mniej więcej takiego. Mówiła, że robię błąd, że mogę sobie mocną krzywdę zrobić, i że będzie się za mnie modlić...

Nie wiem co o tym myśleć.

Amen :P

Post Cz wrz 10, 2009 8:49 am

Re: dziwne zachowanie koleżanki..

cóż w tym zachowaniu dziwnego?cały wątek jest o tego typu rzeczach: "katolicka sekta nietolerancyjna"
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu
http://www.obemania.pl/
KOCHAM WAS :)

Post Cz wrz 10, 2009 3:16 pm

Pannanoctis - zajzyj tam gdzie Dreamcather mowi - a ja powiem, zebys juz nie rozmawiala ze swoja kolezanka na ten temat - moze Was to mocno poroznic - do osob hmmm religijnych nie przemawiaja fakty czy tez doswiadczenia innych

A idziesz w dobra strone! (modlic za Ciebie sie moze, bo to zawsze cos milego;p)
Still traveling on the astral plane, is it only in my brain? or is it somethin real. Flying through my mind and soul cannot stop myself.

Post Cz wrz 10, 2009 4:02 pm

powiedz zeby sie jebnela w leb.
Ostatnio edytowano Cz wrz 10, 2009 6:09 pm przez Śniący, łącznie edytowano 1 raz
Powód: ostrzeżenie, pilnuj swoich słów

Post Cz wrz 10, 2009 5:33 pm

nie za ostro troszkę?
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu

Post Cz wrz 10, 2009 7:04 pm

Nie , bo teksty tego typu nie tylko odstraszaja od oobe , ale takze robia z nas satanistow i psychopatow. mam dosc takiego pier... o szatan aaa ratunku!

chosen one ;)

Post Cz wrz 10, 2009 7:06 pm

jak nie potrafisz pisać na poziomie to może to forum nie jest miejscem dla Ciebie
Sny są nami, a my nimi swoimi pragnieniami.
http://www.snienie.net

Post Cz wrz 10, 2009 7:12 pm

sorry , ale jest to akurat poziom idealnie dostosowany do tego forum. Nad samym tematem gadania kolezanki nie ma co sie rozwodzic ,a trzeba go krotko uciac. A tak wogole Te forum umiera. To co dzieje sie na tym forum , a wlasciwie to , ze nic sie nie dzieje doprowadzi do powolnej agonii tego juz kultowego miejsca.

chosen one ;)

Post Cz wrz 10, 2009 7:17 pm

więc ucinaj ale na poziomie, i tyle w tym temacie
Sny są nami, a my nimi swoimi pragnieniami.
http://www.snienie.net

Post Cz wrz 10, 2009 7:33 pm

Ogólnie dość często się zdarza że ludzie mocno wierzący są zamknięci w schemat myślowy. Boją się z niego wychodzić. Jest to strach przed innością i dziwnością. Inność przecież szkodzi wspólnocie, innymi słowy mówiąc szkodzi kościołowi.

Schemacik myślowy jest taki:
Kościół jest przewodnikiem w wieże. Wszystko za czym jest kościół automatycznie jest dobre. Wszystko przeciw czemu jest kościół, jest złe i może prowadzić tylko do piekła.

Take myślenie to przysłowiowa kupa, ale oni naprawdę tak myślą. Często dzieje się to nie świadomie, można by powiedzieć, że jest to wbite młotkiem w ich jaźń.

Taka rada na koniec daj sobie spokój z rozmowami na ten temat z osobami które są na niego całkowicie zamknięte i raczej nigdy się nie otworzą.

Pozdro

Post Cz wrz 10, 2009 10:37 pm

dzeyson669: ty to niby ten ratownik? ;P
twa wypowiedź była zdecydowanie zbyt obcesowa i kompletnie bez poszanowania dla innych. Tobie też radzimy sobie strzelić ... dżoincika na wstrzymanie. alkoholu nie. po nim ludzie się robią tacy agresywni ...

Post Pt wrz 11, 2009 8:48 am

alkoholu nie. po nim ludzie się robią tacy agresywni ...

hmmm sorry za offtop - ale te slowa sa swietne!

I masz racje Dreamcather....Dzeyson669 lagodniej;p
Still traveling on the astral plane, is it only in my brain? or is it somethin real. Flying through my mind and soul cannot stop myself.

Post Pt wrz 11, 2009 11:53 am

Tak to bywa jak ktoś coś wie, ale nie do końca. Jeśli już chcesz rozmawiać z koleżanką na ten temat, to zapytaj się jej ile książek o obe przeczytała i skąd wie, że coś takiego istnieje. Żeby się na jakiś temat wypowiadać czy to za czy przeciw, należy mieć przynajmniej trochę wiedzy.
pannanoctis napisał(a):Zaczęła mi mówić, że od tego umierają ludzie(co najmniej 50%)

Co do umierania, to każdy, niezależnie od tego co robi, musi przejść przez ten etap. Skoro umieralność jest 50% to jestem zaszczycony, że jestem wśród żyjących :D. Liczebność tego forum i innych tego typu wskazuje jednak, że nie jest tak źle.
pannanoctis napisał(a):że można dostać mocnego szoku psychicznego(czy jakoś tak), nabawić się chorób psychicznych i całkowicie ześwirować.

Szok psychiczny to fakt, ale jeśli wiesz czego możesz się spodziewać, to nie powinno być takich problemów.
pannanoctis napisał(a):Tak samo, że można gdzieś zawisnąć nad ciałem. Żyć tym fizycznym, ale dostać mocnego, nieodwracalnego paraliżu.

Paraliż przysenny jest częścią wychodzenia z ciała i nie słyszałem żeby był nieodwracalny (jeśli ktoś zna jakiś konkretny przypadek, to niech się podzieli), a jeśli już, to nie jest to wina obe tylko jakiejś paskudnej choroby. Ciało blokuje się żebyś nie zrobiła sobie krzywdy fizycznej, gdy szalejesz poza nim.
pannanoctis napisał(a):Że to nieludzkie i wykracza "ludzką normalność".

Czym jest normalność? Czy jest dobra? Czemu nikt nie chce być nienormalny, za to każdy chce być niezwykły? Obe to tylko świadome robienie tego, co odbywa się co noc poza świadomością.

Panowie ważne są konkretne odpowiedzi. Takie przepychanki jak w tym temacie niczemu nie służą. Jeśli nie masz nic do powiedzenia, to się nie wypowiadaj. Co dla jednego jest mało ważne czy oczywiste, dla kogoś może mieć spore znaczenie.

Post Pt wrz 11, 2009 12:26 pm

tajemnik napisał(a):Czemu nikt nie chce być nienormalny, za to każdy chce być niezwykły?

To co napisałeś jest bardzo trafne :) fajne spostrzeżenie

Przez całe dzieciństwo jesteśmy przyzwyczajani do tego, że niezwykłość i wyróżnianie się z tłumu jest czymś złym. Każdy przecież na pewno miał w klasie jakiegoś okularnika, grubasa, łysolca, małego lub jąkałe itp. Oni nie robili nikomu nic złego, po prostu wybijali się z tłumu i przez to byli negowani przez środowisko. Ten strach przed innością jest w nas zakorzeniony od dzieciństwa.
Po jakimś czasie ludzie chcą się wybijać, być kimś, a nie tylko częścią tłumu. Lecz strach i przyzwyczajenia z dzieciństwa jeszcze mocno w nas siedzą.

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Post Pt wrz 11, 2009 12:48 pm

Pamiętam jak Darek coś wspomniał, by rozmawiać o śnieniu a nie o oobe, Rozluźnia to atmosferę, przecież każdy się interesuje snem.
Napalona na oobe dzieciarnia jest tak samo nużąca jak praktykujący religijni..
Zamiast o paraliżu można mówić, ze zatkało mnie z wrażenia az się trzasłem, co mi się umyslalo, przywidziało. Jak piękna jest kreacja w umyśle, o procesie tworzenia. Przecież to to samo.
Sam nie nauczyłem się jeszcze znaczenia słowa oobe, jakoś tam tak brzmi po angielsku.
Mówcie o wyobrażaniu, o sztuce. Dziewczyny spojrzą na was przychylniej i nie wyjdziecie na debili..
Jest jak jest,- a kto pchał się pod noże, to sam sobie winien.
cialka.net
Następna strona

Powrót do Rozważania za/przeciw OOBE