OOBE A ZDROWIE PSYCHICZNE

W tym miejscu piszemy wszystkie argumenty za i przeciw istnieniu zjawiska OOBE/LD. Z racji, że dział dość śliski jest, pamiętajmy by trzymać swoje emocje pod kontrolą, by z intelektualnej burzy mózgów nie uczynić spamu. Zapraszamy do dyskusji.

Moderator: Opiekunowie

Post So cze 14, 2008 3:59 pm

Re: OOBE A ZDROWIE PSYCHICZNE

Mam nadzieję, że nie. To było dawno...kurcze zastanawia mnie podobieństwo pisma....haha śmiałam się że mam rozszczepienie jaźni. Tracę czasami świadomość na krótką chwilę, albo w lustrze widzę obcą osobę...ostatnio słyszę głos tej dziewczyny (no...tej w lustrze)....
Niezły świr ze mnie...dobrze że zdaję sobie z tego sprawę, bo inaczej byłabym w psychiatryku... :D

Post N cze 15, 2008 10:04 pm

Mnie OOBE dało przede wszystkim pewność, że przetrwam po śmierci ciała fizycznego. Moja świadomość będzie nadal istnieć w innym wymiarze, mam nadzieję, że w świecie wyższym. Jedynie czego się boję to cierpienia przed śmiercią spowodowanego jakąś paskudną chorobą.

Post Pn cze 16, 2008 2:11 am

"..Mnie OOBE dało przede wszystkim pewność, że przetrwam po śmierci ciała fizycznego.."

Stanio, to jest taka pewnoś na 1000%. Bo mnie wiele osób próbowało przez lata przekonać, że jak w końcu będę miał OOBE, to mi nic to nie da i nadal będę bał się śmierci.

Post Pn cze 16, 2008 7:44 am

nom z tą śmiercia to nie banalizowałabym tak...nigdy nic nie wiadomo :D Co innego jak widzisz umierającego i widzisz jak po smierci ta jaźń wychodzi z ciała. Ale jak niektórzy mówią "dopóki nie zobacze, nie uwierze..." :D

Post Pn cze 16, 2008 2:16 pm

Podczas śmierci jaźń wycofuje się z ciała do przestrzeni astralnej i nikt z fizycznie żyjących nie jest w stanie jej dojrzeć. Chyba że jest w tym czasie poza ciałem przy łóżku umierającego.

Post Wt cze 17, 2008 12:53 am

Stany swiadomosci czlowieka (o czym mozna dowiedziec sie z kazdej pierwszej lepszej encyklopedii) sa scisle powiazane z aktywnoscia bioelektryczna mozgu, ktora mozna rejestrowac za pomoca aparatury elektroencefalograficznej. Czestotliwosci fal mozgowych oznaczane sa w nauce literami greckimi:
- fale gamma (niedawno odkryte, stosunkowo najmniej poznane, powyżej 40 Hz, do 80-100 Hz, rytm gamma charakteryzuje intensywny wysilek, dzialanie i funkcje motoryczne)
- fale beta (od 12 do ok. 28 Hz, jest to stan czuwania, rytm charakteryzujacy codzienna aktywnosc, percepcje zmyslowa i prace umysłowa)
- fale alpha (od 8 do 13 Hz, rytm charakterystyczny dla stanu relaksu, odprezenia, przed zasnieciem i rano po przebudzeniu}
- fale theta (od 4 do 7 Hz, fale te najczesciej wystepuja podczas snu paradoksalnego oraz w czasie glebokiej medytacji, transu, hipnozy, intensywnego marzenia i intensywnych emocji)
- fale delta (od ok. 0,5 do 3 Hz, wystepuja w stanie najglebszego snu i podczas medytacji.

Organizm ludzki podlega cyklom czuwania (stan gamma, beta i czesciowo alpha) i snu (czesciowo stan alpha, stan theta i delta), cykle te sa nierozerwalnie zwiazane ze soba i kazdy z nich trwa okreslona ilosc godzin na dobe (srednio u czlowieka doroslego 18 godzin czuwania i 6 godzin snu).
Sen (czyli odpowiednio dlugie przebywanie w stanach alpha, theta i delta) jest konieczny dla organizmu, podczas snu nastepuje naprawa uszkodzonych komorek nerwowych, regeneracja funkcji ukladu nerwowego i mozgu (zdolnosci do koncentracji, umiejetnosci podejmowania decyzji, pamieci, uczenia sie), samoleczenie uszkodzonych tkanek (szybciej goja sie rany i oparzenia), nastepuje redukcja wydzielania kortyzolu (hormonu kory nadnerczy), ktory odpowiada za pojawianie sie stresu i proces starzenia sie.
Nikt do tej pory nie stwierdzil ujemnych skutkow nadmiaru snu (niemowleta spia 15-18 godzin na dobe).
O problemach niodoboru snu (czyli zbyt krotkiego przebywania w stanach alpha, theta i delta) napisano tysiace ksiazek, a sa to przede wszystkim: zaburzenia metaboliczne, zaklocenia rownowagi chemicznej organizmu, zmeczenie, zaburzenia koncentracji, stres, wzrost napiecia nerwowego, agresja, uposledzenie pamieci, zaburzenie czynnosci poznawczych, iluzje wzrokowe i słuchowe, urojenia.

Z punktu widzenia neurofizjologii zarowno zwykly sen jak i tzw. odmienne stany swiadomosci (relaks, cwiczenia jogi, medytacja, hipnoza, trans, OBE czy LD) to nic innego jak przebywanie lub przechodzenie poprzez rozne cykle aktywnosci bioelektrycznej mozgu (stany alpha, theta i delta) z identycznymi skutkami zarowno dla organizmu zwyklego spiocha jak i zaawansowanego jogina czy obenauty.
Skutki przebywania w stanach alpha, theta i delta (niezaleznie jaka metoda w ten stan sie wprowadzamy - przylozeniem glowy do poduszki czy wizualizacja wspinania sie po linie) sa bez watpienia POZYTYWNE zarowno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego, problemy pojawiaja sie wtedy, gdy w tych stanach przebywamy za krotko!

Post Cz cze 19, 2008 2:52 pm

***Mermaid*** napisał(a):"dopóki nie zobacze, nie uwierze..." :D

Poczekaj to uwierzysz:)
Ja bardziej bzikuję od ciągłego robienia tego samego - praca dom praca dom praca dom praca dom...... - gdyby nie przełamywanie rutyny np weekendowymi wypadami, to bym umarła z nudów.
W Poza nie było mnie dość długo i się stęskniłam, czuję się jak nowicjusz taki totanie zielony. Jak to mówią - raz wyważone drzwi już się nie zamkną. Można tam nie bywać, ale nie można o tym zapomnieć.

Podróżnik z bagażem doświadczeń

Post So cze 21, 2008 4:26 pm

Właśnie właśnie, kucio cialo fizyczne zapominamy.. We wszelkich stanach zachodzą zmiany w ciałkach. Ciałko fizyczne ma wielka banie ,w której można mierzyć zmiany bioelektryczne a w ciele astralnym można inne . A wszystko to się dzieje jednocześnie ku uciesze wszystkich.
cialka.net

Post Pn lis 24, 2008 1:01 pm

myślę że dla ludzi zdrowych fizycznie i psychicznie OOBE jest genialnym środkiem do zajebistego życia.
Ponieważ dowodzi, że jest coś po tamtej stronie. Zapominamy o pierwotnym lęku i żyjemy każdą chwilą a nie oczekiwaniem na śmierć :)

OOBe to cel życiowy, pozbawia materializmu przynajmniej w moim przypadku. ALe nie wydaje mi się że będę klepał biede w przyszłości, skoro teraz wiem już że kieruje sie na dziennikarstwo a umiem pisać i mam kilka jezyków w zanadrzu :P

konkluzja: OOBE= samo zdrowie + troche bezsenności... :P

Post Wt gru 02, 2008 7:38 pm

Ludzie!! ostatnio wyczytałem że lucid dreaming i te rzeczy, aktywują dotąd nie poznane obszary mózgu oraz sprzyjają w odnawianiu komórek mózgowych, taki mózg co jest OBEmózg dłużej działa :D
wie ktoś czy dobze się doczytałem i czy to jest faktycznie udowodnione ? :) :mrgreen:

Post Wt gru 02, 2008 11:33 pm

to chyba nie jest udowodnione

Post Śr gru 03, 2008 12:08 am

chyba mnie w tej sytuacji nie satysfakcjonuje, może się wypowiedzieć ktoś kto ma kontakt z badaczami i może to zweryfikować? :)

Post So gru 20, 2008 5:40 pm

Twoj post świetnie ukazuje negatywny wpływ obe na życie. Jednak nie musisz się do tego przyznawać, wielu ludzi, NAPRAWDĘ WIELU doświadcza obe/świadomego śnienia SPONTANICZNIE!!! Na mojej playliście jest 50 osób niezwiązanych z ezo. 10 jest takich zaufanych, którym mogłem powiedzieć o tym czym się zajmuję. 3 z nich specjalnie nie przejęły się, bo powiedziały, że też to mają! 2 "bawią się" we śnie "w GTA" :D Nawet mój 8letni brat :) Więc jeśli nie świrujemy to możemy spokojnie to praktykować i wiedzieć, że nie jesteśmy sami :) Gruz i inni, nie przyznawajcie się do obe ludziom, którzy nie przyjmą tego do wiadomości.. :)
Nie czytaj moich postów, są głupie.

Post N gru 21, 2008 7:22 am

gruz napisał(a):OBE niszczy mi życie!
zawsze możesz dać sobie spokój. i płynąć z prądem.
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu
http://www.obemania.pl/
KOCHAM WAS :)

Post Cz gru 25, 2008 11:52 am

gruz: współczuje Ci ale po 1. tacy koledzy są h***warci.
A po 2 to nikt nie zmuszał cie przyznawać się do OBE
każdy musi dotrzeć do prawdy sam. A do LDków mogłeś sie spokojnie przyznać i myślę że nikt by nie potraktował cie jak świra, bo to jest normalne zjawisko, "udowodnione naukowo"
;p

----------------
czytałem ostatnio o hallucynacjach na wikipedii :P
i prowadziłem dyskusje na insomnii z zatwardziałymi materialistami. Głowa mnie od tego boli. ONI MAJĄ JUŻ WSZYSTKO WYJAŚNIONE :P
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozważania za/przeciw OOBE