Reakcje, postrzeganie.

W tym miejscu piszemy wszystkie argumenty za i przeciw istnieniu zjawiska OOBE/LD. Z racji, że dział dość śliski jest, pamiętajmy by trzymać swoje emocje pod kontrolą, by z intelektualnej burzy mózgów nie uczynić spamu. Zapraszamy do dyskusji.

Moderator: Opiekunowie

Post Cz gru 02, 2010 12:27 am

Reakcje, postrzeganie.

Cześć .

Chciałem zadać kilka pytań odnośnie postrzegania ludzi w społeczeństwie.

1. Czy Wasi bliscy, rodzina, znajomi wiedzą o Waszych nocnych eskapadach poza granice snów?
2. Jak Was postrzegają poprzez ten pryzmat?

wiem, że ludzie nie dowierzają, wyśmiewają.. i boją się po prostu.
na mnie samego kilku b. dobrych znajomych spogląda jak na świra,
mówiąc " Ty taki stary chłop, a wierzysz w takie pierdoły "

3. Jak to, co robicie, zmieniło Waszą pozycję w społeczeństwie, środowisku ?
4. A może nie zmieniło? może nikt o tym nie wie?

Czekam na odpowiedzi, z góry zaznaczam, że wiem o pewnym stopniu intymności tych pytań i nie staram się wyciągnąć osobistych informacji na użytek publiczny/ Proszę o ograniczenie się do suchych faktów, aby zwyczajnie kogoś nie urazić. Tego bym nie chciał ;)

Pozdrawiam.

Post Cz gru 02, 2010 1:29 am

Re: Reakcje, postrzeganie.

Hej,

1. O moich eskapadach wie tylko moja żona i pomijając rodzinę - najbliższy przyjaciel, w sumie tylko 2 osoby.

2. Moja żona wierzy w moje opowieści i sama wyraża chęć, by kiedyś spróbować obe, jednak póki co, jak mówi -
potrzebuje czasu, by oswoić się z taką możliwością.
Mój najlepszy przyjaciel natomiast, zdaje się nie do końca być przekonany do obe, jednak wiem,
że wierzy w to - co mu o obe opowiadałem, gdyż nigdy go nie okłamałem. Mówiąc nigdy mam na myśli - nigdy(!),
więc to wygląda mniej więcej tak, że wierzy w doświadczenia, które mu opisywałem, ale nie jest przekonany co do tego,
czy samo obe to faktycznie opuszczanie ciała; jest bardziej przekonany, że to czysto fizyczna reakcja mózgu.
Nakłoniłem go, by przeczytał Monroe'a, zobaczymy - może coś się zmieni, może zechce spróbować.
Narzeczona mojego przyjaciela, jeśli sam jej o tym nie mówił, nie wie o moich obe - chociaż jest naszą (moją i mojej żony)
wieloletnią, ukochaną przyjaciółką; tak poza tym wie o mnie chyba wszystko.
Czemu więc nie wie o obe, ano - bo prawdopodobnie by tego nie przyjęła i zdecydowanie skierowała na inne tory -
dowodząc bardziej radykalnie (od mojego przyjaciela), że to tylko praca mózgu w fazie - jakiejś tam - bo ona się na tym zna :)
Nikt inny z rodziny nie wie (chyba), bo za bardzo religijnie jest u mnie w rodzinie. Nie próbuję, bo nie ma to nawet
najmniejszego sensu, by z kimkolwiek z rodziny o tym rozmawiać. Pewnie dowiedziałbym się, że obe
to najłagodniej mówiąc - halucynacje, a najprawdopodobniej - "szatańskie" sprawki.

3. Być może za krótko trwa moja przygoda z obe, bo w sumie to - tak aktywnie - od jakichś 5 miesięcy,
ale moja pozycja w tym czasie w ogóle się nie zmieniła. Co prawda mam dużo lepszy staż z LD, bo już będzie ponad 2 lata,
ba... chyba nawet z 2,5 roku, bo dokładnie nie pamiętam, a też od początku nie prowadziłem notatek -
ale to też w ogóle nie wpłynęło, nawet w najmniejszym stopniu, na moją pozycję. Może gdybym o tym mówił każdemu
i wszędzie to miałoby jakiś tam wpływ, ale tak ogólnie - w moim przypadku nie miało.

Generalnie - pragnę zaznaczyć, że nie ukrywam się z moim obe, to nie wchodzi w grę, po prostu o nim nie rozmawiam :)
Na stronie mojego profilu na facebooku i na nk - jak byk podaję linki do obeforum i obemanii, również dodałem
obe, LD i rozwój duchowy do swoich zainteresowań, więc jak kogoś zainteresuje to może się mnie o to spyta.

4. jw.

W tym momencie tylko tyle mi do głowy przychodzi :)

Post Cz gru 02, 2010 8:19 am

@Cassiel dzięki za odpowiedź ;)

Ogólnie, z tego co widziałem pomiędzy ludźmi wierzącymi, katolikami (tych chyba najwięcej w naszym kochanym kraju ) panuje przekonanie, że to, co wykracza poza zdolność pojmowania ( w sensie fizycznym ) jest niczym innym, a nakłanianiem nas do złego przez szatana. Jest drogą do opętania. Nie uważacie, że branie wszystkiego za próbę przejęcia nas przez złego, to nic innego jak ograniczanie własnej świadomości? ja mam takie wrażenie już od dłuższego czasu.

Ale cóż, jeśli ktoś nie chce wysłuchać, uwierzyć, to nie uwierzy ;)

Post Cz gru 02, 2010 9:21 am

Jeśli o mnie chodzi to nikt nie wie o moich zainteresowaniach LD/OBE. Myślę że znajomi by mnie wyśmiali a rodzice by tego nie zrozumieli i posądzili o konszachty z szatanem.

Opiekun

Pochwały: 1

Post Cz gru 02, 2010 11:43 am

1 i 2. Z rodziny to u mnie nikt nie wie, bo nie sensu opowiadać ludziom "starej daty" o rzeczach wykraczających poza ich schemat myślenia naoliwiony przez dziesiątki lat systemem. Jedynie moja mama zna moje zainteresowania i podejście do życia, śmierci, mojej odrębności :)
Jednak jeśli chodzi o znajomych to nie ukrywam niczego, może nie do końca biegam i krzyczę o oobe, jednak wielu kolegów poprzez indywidualne rozmowy przygotowałem do tego. Teraz wielu z nich wie o tym, kilku najbliższych kolegów praktykuje oobe, świadomość. Tak więc w skrócie sporo moich znajomych wykazuje szczere zainteresowanie nie tylko oobe, ale i medytacją, snami, byciem świadomym. Dla pozostałych od których się odciąłem mam swój świat i tyle.

3i 4. Zależy co masz na myśli przez "pozycję". Oobe i wszystkie doświadczenia mu towarzyszące zarówno w nocy jak i dzień nie są po to by zdobywać jakieś pozycje w społeczeństwie. Pod innym względem wiele zmieniło, zapoczątkowało szereg zmian, jednak jako tako samo w sobie niewiele mi daje, mam na myśli tylko oobe.

Powrót do Rozważania za/przeciw OOBE