Ostatnia wizyta: Czw Lut 19, 2009 10:07 pm Obecny czas: Czw Lut 19, 2009 10:07 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: synchro-wzrok
PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 4:11 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 21, 2008 5:12 pm
Posty: 406
Miejscowość: OBE-Maniakowo
Synchronizacja półkul mózgowych poprzez ćwiczenia wzrokowe,

Właśnie skończyłem robić część wiosennych porządków i wgrzebałem zza szafy takie oto cudo. Jak zaczynałem swoją przygodę z OBE, robiłem co mogłem, by tylko wyleść. Czepiałem się każdej deski ratunku. Potrafiłem gapić się w takie oto trójwymiarowe mandele godzinami, aż mi się zez robił. Pamiętam również, że używałem do synchronizacji wzroku dwóch sześciokątnych klocków, takich kostek, co dzieciaki się bawią nimi w przedszkolandii. Oj wiecie jakie, z takiego miękkiego plastiku. Nie ważne. Jeden był w kolorze niebieskim, zaś drugi czerwonym. Stawiałem je na stole w odległość dwóch szerokości od siebie: niebieski klocek po lewej, czerwony po prawej, siadałem przed nimi i gapiłem się do momentu aż pojawiał się trzeci, zawieszony w przestrzeni w kolorze indygo. Klocków nie mam, gdzieś się zapodziały, ale trójwymiarowa mandela jedna się uchowała. Dodam tylko, że do dzisiaj, właśnie takim spojrzeniem, jak na owe klocki, czy mandele, wpatruję się w ciemność pod powiekami podczas fazowania. Coś musi w tym być. Jak ktoś wie coś więcej na ten temat: gdzie ściągnąć w necie mandele, artykuły o ćwiczeniach synchronizujących wzrok, to wpisywać proszę pod spodem, a temacik rozwiniemy i dla innych skarbnicą OBE-Wiedzy się stanie.
DS
PS: mandela pod spodem, gdy dostroi się do niej odpowiednio wzrok, tzw. trzecie spojrzenie, oczywiście patrząc na nią w realu nie na fotkę poniżej, ukazuje KULĘ. Dlaczego akurat tę mandelę wybrałem pośród całej gamy innych? Dlaczego wszystkie żyrandole i kinkiety u mnie na chacie, jak i w pokoju u matki, gdzie mieszkałem całe dzieciństwo, są białymi, szklanymi kulami? Dlaczego jak byłem brzdąc uwielbiałem sie bawić kulkami od łożyska. Zbierałem je niczym kleptoman. Dlaczego słońce ma kształt kuli, ziemia i inne planety i gwiazdy? Dlaczego mój MTJ jest KULĄ... dlaczego ja, w pra-prad-Domu byłem kulą pośród miliona innych kul...


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

_________________
MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem i w Ciele, to światłe idee :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 7:08 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 6:03 pm
Posty: 155
Miejscowość: w drodze
OBE Maniak napisał(a):
[b]
PS: mandela pod spodem, gdy dostroi się do niej odpowiednio wzrok, tzw. trzecie spojrzenie, oczywiście patrząc na nią w realu nie na fotkę poniżej, ukazuje KULĘ.

hehe Daro
na tym zdjęciu też mozna spokojnie wyłowić kulę. A w środku jest druga mniejsza :roll:
Też się w dzieciństwie bawiłem takimi obrazkami. Ale to chyba się nie nazywa mandalą :lol:

_________________
http://www.zdrogi.blogspot.com L i b e r t é _ t o u j o u r s


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 8:19 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 12:55 pm
Posty: 137
Miejscowość: Przemyśl - Podkarpackie
Też się tym kiedyś bawiłem, na początku musiałem się skupiać kilka minut zanim coś ujrzałem w takiej mozaice, ale teraz wystarczy mi maksymalnie 5 sekund. Wystarczy to wyćwiczyć:

Image
*
*
*
*
Ten polecam początkującym, jest bardzo łatwy do wychwycenia:
Image


A zwie się to wszystko: STEREOGRAMY

_________________
"Każdy dzień nieustanną walką jest
i czy tego chcesz, czy nie
walczysz sam, no bo nawet własny cień
już opuścił dawno Cię"


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Czw Mar 27, 2008 9:01 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lut 25, 2008 4:28 pm
Posty: 52
Miejscowość: klub pijanego oneironauty
zastanawiałem się kiedyś jak długotrwałe sesje ze stereogramami działają na człowieka - zrobiłem se tydzień oglądania tych obrazków bardzo łatwo wychodzi mi oglądanie tego co kryje się pod tymi bohomazami ale nic więcej nie zaobserwowałem pewnie trzeba by zrobić takie sesje dzień po dniu przez kilka miesięcy. A to o czym piszesz Daras to Mandale nie mandele ;]

http://www.eyetricks.com/3dstereo.htm

http://www.colorstereo.com/1_homep.age/directry.htm

_________________
kopiąc jajami dół pod czereśnię znalazłem wiadro chałwy i trzy tykwy ogórków małosolnych


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 1:07 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 21, 2008 5:12 pm
Posty: 406
Miejscowość: OBE-Maniakowo
Wiedziałem, że cosik słówa pokićkałem :lol:
Nie "mandela", tylko jeśli już "mandala", a tak w ogóle to "stereogram", jak powiedział Jerry hehehe, zaś "Mandela" to był ten Nelson z RPA i tu ma rację z kolei Rychu. O dżizas, ale ze mnie gapcio :DJak widać co kilka głów to nie jedna.
Dobry jesteś Kronopio, wyłapałeś obraz i to z takich zakłóceń.
Zgaduj zgadula co jeszcze kryje Daruli KULA :D
DS

_________________
MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem i w Ciele, to światłe idee :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 3:32 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lut 25, 2008 4:28 pm
Posty: 52
Miejscowość: klub pijanego oneironauty
tam na tej kartce nic więcej nie ma oprócz pierścienia który leży na talerzu jak się dobrze wpatrzymy w stereogram ;]

_________________
kopiąc jajami dół pod czereśnię znalazłem wiadro chałwy i trzy tykwy ogórków małosolnych


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 6:24 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 23, 2008 3:40 pm
Posty: 323
Miejscowość: Jelenia Góra
A ja się gapiłam na tą różową maź od obe_jerry'ego. Właściwie najpierw trzeba oczy/wzrok jakby rozjechać, dopiero potem wzrok się synchronizuje... i fajna przestrzeń się zrobiła, aż chciałam sięgnąć tam ręką. Nawet jak przesuwałam głowę to widziałam gębię. Fajne to jest, ale czy sobie nie można od tego wzroku popusuć od zbyt licznej ilości sesji?
Tak - dokładnie tak - wzrok trzeba rozjechać jakby się chciało patrzeć każdym okiem na inny punkt, zamiast gapić się oboma gałkami na jeden.
Ten drugi zobaczyłam błyskawicznie - szkoda tylko, że to nie łańcuch DNA hehe:)
A na darkowym obrazku widzę wygiętą (przez ten odblask po lewej) głęboką miskę z czymś po środku.

_________________
ciekawość to pierwszy stopień do... wiedzy
cokolwiek powiem w jakiejkolwiek sprawie, będzie to zawsze jedynie czubek góry lodowej


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Pią Mar 28, 2008 3:20 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 28, 2008 8:14 pm
Posty: 28
Miejscowość: Piła
Na zdjęciu Darka jest jakby pierścień leżący w misce o pofałdowanych ściankach :)... ciekawe, to zjawisko jest wykorzystywane w technikach czytania fotograficznego gdzie czyta się z prędkością strona na sekunde :D

Jak się zrobi zeza to widać odwrotność tego co jest na stereogramie ;)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 10:17 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Mar 31, 2008 3:17 pm
Posty: 60
Miejscowość: Wrocław
Też się bawiłem w te obrazki kiedyś i powiem nieskromnie, że jestem w tym dobry. Polecam książki: Leszek i Patryk Matela "Trójwymiarowe medytacje" oraz "Trójwymiarowe talizmany". A ze swojego doświadczenia dodam, że obrazy można widzieć na dwa sposoby 1:skupić wzrok przed obrazkiem (zez) 2:skupić wzrok za obrazkiem. Odkryłem to bo zawsze widziałem inaczej niż inni (ja wypukłe inni wklęsłe i na odwrót). Polecam popróbować :D


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 2:03 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 12:55 pm
Posty: 137
Miejscowość: Przemyśl - Podkarpackie
Ja właśnie stosuję od zawsze metodę "patrzenia za obrazek" a nie zeza. W przypadku zezowania można sie nabawić jakiejś wady i popsuć wzrok więc nie polecam i nie mam zamiaru probować. Za to metoda patrzenia za obrazek jest dużo lepsza. Daje uczucie jakby to mózg się ustawiał sam do tego obrazka, a oczy były w normalnym położeniu. Gdy już odnajdzie się głębie trójwymiaru można swobodnie ruszać gałkami patrzeć na lewo prawo, górę dół, a obraz nie zniknie.

_________________
"Każdy dzień nieustanną walką jest
i czy tego chcesz, czy nie
walczysz sam, no bo nawet własny cień
już opuścił dawno Cię"


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 7:46 pm 
Offline

Dołączenie: Sob Mar 01, 2008 2:18 pm
Posty: 191
Miejscowość: Z Ojca
Jak na to patrzycie? Ja mam już taki nawyk ze po 2 sekundach na co bym nie patrzył rozmazuje mi sie wzrok i tak jakbym nie patrzył na obrazek, a za obrazek.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 7:51 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 23, 2008 3:56 pm
Posty: 65
Miejscowość: Szczecin
Właśnie tak trzeba patrzeć. Tak, jakbyś chciał spojrzeć przez obrazek, a nie na niego. Oczy powinny być "równoległe", a nie skupione na jednym punkcie jak to ma miejsce przy normalnym widzeniu. Odległość oczu od obrazka powinna być raczej niewielka, zależna od jego wielkości. Najlepiej przybliżać, oddalać obrazek i starać się patrzyć równoległym spojrzeniem. Kiedy nam się uda obrazek stanie się trójwymiarowy i głęboki.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 8:01 pm 
Offline

Dołączenie: Sob Mar 01, 2008 2:18 pm
Posty: 191
Miejscowość: Z Ojca
Już widze, wow! :D


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Wto Kwi 01, 2008 9:16 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Mar 01, 2008 10:20 am
Posty: 134
Miejscowość: Strzyżów-Podkarpacie
Dobre hehe!!

Te obrazki od obe_jerrego robią mi się takie przestrzenne...jakieś górki itp:D

Wyjechane:D Poproszę o więcej takich:))

Pyzdra:*

_________________
"Jedno jest tylko życie, które wkrótce mnie,
tylko to co zrobione z miłością nigdy nie zginie"
AVE ANARCHY & COME CLARITY!!


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: synchro-wzrok
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 10:36 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Mar 31, 2008 3:17 pm
Posty: 60
Miejscowość: Wrocław
Załącznik:
Obraz.jpg



Załącznik:
Obraz 001.jpg



Załącznik:
Obraz 002.jpg



Załącznik:
Obraz 003.jpg


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Szlifierki • prognoza pogody • Kredyty Pożyczki • wall decor • Detox Vision • obuwie damskie • tolkien-rowling • Konta osobiste • Najlepszy Sklep Komputerowy • koparka teleskopowa • Najtańsze Kredyty konsolidacyj • rent a car Poznan • nieruchomości radom • bielizna damska • Nero
phpBB SEO