Ostatnia wizyta: Sob Sie 29, 2009 1:25 pm Obecny czas: Sob Sie 29, 2009 1:25 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić?...
PostWysłany: Pią Lut 22, 2008 1:12 pm 
Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić ? Czy można od tego umrzeć ?

Po dwudziestu pięciu latach osobistych doświadczeń w zakresie eksterioryzacji i prowadzonych nad tym zjawiskiem badań stwierdzam, że nie wyrządzają one człowiekowi żadnej szkody. Nie natknąłem się na ani jeden dowód, który mógłby potwierdzić przypuszczenie o ich szkodliwości. Nie mam również najmniejszych wątpliwości co do tego, że stany OBE nie wpływają niekorzystnie na naszą psychikę. Natomiast dzięki doświadczeniom poza ciałem zmienia się nasz system wierzeń, często przeżywamy w związku z tym wstrząs, więc należy podchodzić do tego z rozwagą. Przebywanie poza ciałem nie szkodzi naszemu układowi fizjologicznemu i nie powoduje utraty energii.

*zaczerpnięte z II cz. Trylogii R.Monroe


Góra
  
 
 Temat postu: Re: Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić?...
PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 6:38 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Cze 24, 2008 4:44 pm
Posty: 18
Miejscowość: Poznań
Nie wiem czy moge sie pod to podczepic, ale co mi tam:P

Od razu przejde do rzeczy:

Mam chore serce, przez co mam pewne ograniczenia (znaaacznie szybciej sie mecze niz zdrowi ludzie). Co za tym idzie, ciekawi mnie czy czasem podczas OBE nie padne, albo cos xD Bo chyba jednak rytm serca sie troszke zmienia kiedy wchodzimy w stan eksterioryzacji?

Nie mam zamiaru nie probowac, ale co wy o tym sadzicie?

_________________
OBE: 02
LD: 30+


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić?...
PostWysłany: Czw Cze 26, 2008 9:19 pm 
Offline

Dołączenie: Wto Kwi 22, 2008 7:53 pm
Posty: 92
Skoro nie masz zamiaru nie próbować, to i tak wszystko jedno, więc jednocześnie pytanie to jest dla Ciebie zbędne :P

Myślę, że na pewno to nie zaszkodzi, ale niech wypowiadają się ci z doświadczeniami.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić?...
PostWysłany: Pią Cze 27, 2008 8:59 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Kwi 05, 2008 9:47 am
Posty: 72
Miejscowość: z księżyca :)
Wychodzenie z ciała (świadomy sen) myślę że bardziej cię nie zmęczą niż standardowy sen. Poza tym mówi się że człowiek podczas snu samowolnie opuszcza ciało tylko tego nie pamięta (mowa o przeciętnym zjadaczu chleba :)) Więc teoretycznie możesz opuszczać ciało co noc. Ja osobiście nie zrezygnowałbym z explorowania innych rzeczywistości i szukania prawdy. Przy chorobie tym bardziej.
Pozdrawiam.

_________________
Nie boję się bogów, lecz tych którzy pragną mówić w ich imieniu.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić?...
PostWysłany: Sob Cze 28, 2008 7:04 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 5:52 pm
Posty: 27
siemka.. ja mam arytmie serca (częstoskurcze występujące przy stresie lub po wysiłku fizycznym) i mi to nie przeszkadza ;)
Miałem tylko pietra przy pierwszym razie gdy doświadczyłem czegoś nowego (wibracje) to wtedy mi serce waliło bardzo mocno i szybko.. A później już lusss ;)

_________________
Zastąp wiarę wiedzą a wszystko pójdzie jak z płatka..


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić?...
PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 3:22 pm 
Offline
Podróżnik z bagażem doświadczeń
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Lut 23, 2008 3:40 pm
Posty: 405
Miejscowość: Karpacz, ten w górach
Malcio - serce nie koniecznie waliło tylko czakra serca:) Ona najmocniej odczuwa przepływ energii.

_________________
ciekawość to pierwszy stopień do... wiedzy
cokolwiek powiem w jakiejkolwiek sprawie, będzie to zawsze jedynie czubek góry lodowej

Odwaga w Poza to Tarcza, a Miłość do Wszechrzeczy to Miecz, który unicestwia Przeciwności.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić?...
PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 4:58 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lut 27, 2008 10:04 am
Posty: 47
Miejscowość: Częstochowa
Poza tym weź pod uwagę pozytywny aspekt: ładunek emocjonalny, jaki przynosisz ze sobą z ''podróży'' (czy też ld) .
Taki ładunek rozpiep***rza Cię jak najbardziej pozytywnie i czasami na bardzo długo .To nie może szkodzić nawet słabemu serduszku ...

_________________
http://s3.bitefight.onet.pl/c.php?uid=162198


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić?...
PostWysłany: Pią Lip 04, 2008 7:37 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 01, 2008 4:47 pm
Posty: 43
Miejscowość: Przestrzeń Astralna
Dokładnie ja kiedy mam LD to po przebudzeniu jestem taki podniecony że mi sie udało, szczęsliwy na reszte dnia :D

_________________
Image
OOBE: 0
LD: 5


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić?...
PostWysłany: Śro Lip 09, 2008 5:07 pm 
Offline
Podróżnik z bagażem doświadczeń
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Mar 05, 2008 7:06 pm
Posty: 24
Miejscowość: Wrocław
1. Serce - podczas OOBE rytm serca spada znaczaco oraz cisnienie sie obniza, wiec raczej to dla Ciebie dobre. Jesli chodzi o shizy w OOBE to nie ma to znaczacego wplywu na serce, bo zle emocje w OOBE sa duzo mniejsze niz te wystepujace podczas koszmaru sennego, ktory wystepuje naturalnie u kazdego czlowieka, wiec juz bys dawno padl, bo nie wierze, ze nie miales koszmarow. Nawet podczas koszmaru serce bije duzo wolniej i z duzo mniejszym wysilkiem niz podczas sytuacji w rl, ktora jest w jakis sposob stresujaca, wiec nie boj nic ;). Ja mam silna nerwice i pomimo tego, ze mam serce zdrowe w 100% czasami potrafi pokazac jak szybko bije i z jakim cisnieniem ;). Btw, jak umrzesz w snie to zapewne jest to jedna z najlepszych form smierci, nic nie czujesz, przenosisz sie do astrala i witaja Cie przyjaciele :).

Czy wychodzenie moze zaszkodzic?. To zalezy w jakim sensie i jak to kto odbiera. U mnie zmienil sie system wierzenia tak jak opisuje to Monroe. Mozna powiedziec, ze stalem sie ignorantem, co do zycia i to mozna uznac moze i za wade, ale zalezy od psychiki clzowieka jak to potraktuje, czy bedzie mial w dupie zycie, czy bedzie zyl z przekonaniem: "Jestem tutaj to robie to, co ludzie, pracuje, staram sie o najlepsze. Smierc?. Smierc nie jest dla mnie niczyms strasznym, jestem przygotowany, znam jakis tam procent tego, co mnie czeka." :).


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić?...
PostWysłany: Czw Lip 10, 2008 4:05 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 09, 2008 8:17 am
Posty: 158
Miejscowość: Pyskowice
Ja z kolei wyczytałem z podręcznika podróży astralnych, że osoby chore na serce, powinny się raczej wstrzymać od OOBE.... Niestety zbytniego opisu "why?" nie było. Więc?...

_________________
Doświadczenia poza ciałem: (około) 29

------------------Nielicząc--bezwiednych--------------------------

"Posłuchajcie i zważcie u siebie, że według Bożego rozkazu, kto za życia choć raz był w niebie, ten po śmierci nie trafi od razu."


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić?...
PostWysłany: Czw Lip 10, 2008 8:25 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 01, 2008 4:47 pm
Posty: 43
Miejscowość: Przestrzeń Astralna
KruKu napisał(a):
"why?"


:DFor Money :D

A wracając do tematu to co ta za dzienniki??
Franki a skąd masz te info.??

Jesli to prawda to super bo też mnie czasami serce pobolewa, ale doznałem już sporej ilosci paraliżów nic mi nie jest :D

_________________
Image
OOBE: 0
LD: 5


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić?...
PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 7:31 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Lip 09, 2008 8:17 am
Posty: 158
Miejscowość: Pyskowice
Jeżeli Cię czasem serce
Godsmack napisał(a):
"pobolewa"
może to oznaczać, że masz nerwobóle. Przejawiają się - jak sama nazwa wskazuje - w stresowych sytuacjach. Ale ból serca w tym przypadku, to złudne wrażenie. Tak naprawę boli Cię jakiś mięsień klatki piersiowej, który w wyniku stresu, po prostu dostaje mniej powietrza...

_________________
Doświadczenia poza ciałem: (około) 29

------------------Nielicząc--bezwiednych--------------------------

"Posłuchajcie i zważcie u siebie, że według Bożego rozkazu, kto za życia choć raz był w niebie, ten po śmierci nie trafi od razu."


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić?...
PostWysłany: Pią Lip 11, 2008 9:26 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 01, 2008 4:47 pm
Posty: 43
Miejscowość: Przestrzeń Astralna
hmm. to też możliwe, w takim raze jak czuć ból serca??

Bo mnie to boli jak za duzo pobiegam, albo za dużo siedze przed kompem, no i czasami jak sie stresuje

_________________
Image
OOBE: 0
LD: 5


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić?...
PostWysłany: Sob Lip 12, 2008 6:08 pm 
Offline
Podróżnik z bagażem doświadczeń
Awatar użytkownika

Dołączenie: Śro Mar 05, 2008 7:06 pm
Posty: 24
Miejscowość: Wrocław
Skad ma info?. Bylem na badaniu 24 godzinnym na serce w szpitalu. Pamietam, ze mialem tam 3 wyjscia, lekarze na odczycie testu powiedzieli, ze mialem akcje serca 50 (podczas dnia taka akcja jest juz choroba - Bradykardia), wiec good :). Podczas snu akcja serca spada. Jesli w realu sie stresujesz akcja wzrasta znacznie ponad 100 na minute (Tachykardia), podczas snu jest duzo mniejsza. Jak nie spisz prawidlowa akcja serca wynosi 65-100 (podczas emocji dochodzi do 100, bo normlanie jest do 85-90), wiec sam wynioskuj :):). Tak na marginesie nie nalezy sie tym przejmowac jak sie nie ma ponad 33 lat zycia (oczywiscie nie majac wad serca). Ja sie tym nie przejmuje, wiem, ze podczas snow akcja wzrasta, wiec podczas OOBE (spokojnego OOBE) tez, a koszmary zwiekszaja. NIe mieliscie tak, ze budzicie sie po zlym snem z szybkim oddechiem i z bijacym serce?. Wlasnie :] :].

W mlodym wieku szybkie akcje serca bez powodu sa naturalne (chormony, emocje itp), spokojnie nic Ci nie bedzie :):). Prawda jest, ze pierwsze emocje podczas 1 OOBE akcja serca wzrasta (emocje), nawet jak Ci sie nie uda to odczucia typu: wibracje, paraliz, potrafia przeszkodzic, hehe. Ale to stan przejsciowy. Ja budze sie po OOBE z sercem, ktorego nie czuje :):).


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Czy wychodzenie z ciała może zaszkodzić?...
PostWysłany: Nie Lip 13, 2008 11:57 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Cze 01, 2008 4:47 pm
Posty: 43
Miejscowość: Przestrzeń Astralna
oo to nieźle, 3 wyjścia w szpitalu?? SUper masz :)Ja ciagle tylko z tym paraliżem :x

_________________
Image
OOBE: 0
LD: 5


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 30 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Alexa [Bot] oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
phpBB SEO