Bluszczyk Kurdybanek

Dział ten jest poświęcony wszelkim "wspomagaczom" ułatwiającym osiagniecie stanu poza ciałem. Programy komputerowe, dźwięki, zioła i inne.

Moderator: Opiekunowie

Post Śr sie 20, 2008 11:59 am

Bluszczyk Kurdybanek

Bluszczyk kurdybanek czy inaczej bluszczyk pospolity

Jest to roślina o działaniu przeciwzapalnym, przeciwastmatycznym i przeciwbiegunkowym a takrze bakteriobójczym. Regeneruje błony śluzowe przewodu pokarmowego jak większość zielsk wzmaga wydzielanie soku żołądkowego. Pomaga w odtruwaniu organizmu(w małych dawkach w większych(naprawdę dużych) działa lekko trująco).

Co najważniejsze z moich obserwacji wynika że szklanka herbaty z świeżo ususzonego ziela WSPOMAGA ŚWIADOME ŚNIENIE I OOBE (Najlepiej wypić ją godzinę przed snem).

Rośnie pospolicie na łąkach, polach, przy drogach i w zaroślach.Można go spotkać w lasach.Tak wygląda:http://kris1304.ovh.org/obrazy/czerwony/bluszczyk_kurdybanek.jpg

Zbieramy ją w okresie kwitnienia-od kwietnia do lipca. Najlepiej zrywać tylko młode listki z wierzchu rośliny. Suszymy ziele rozścielone cienką warstwą np. na białej kartce papieru robimy to w cieniu w temperaturze nie przekraczającej 35 stopni.

Przechowujemy w szczelnych opakowaniach bez dostępu światła.

Ciekawostki: w wierzeniach ludowych bluszczyk kurdybanek miał moc chronienia człowieka i odpędzania demonów. Jest rośliną niepożądaną na pastwiskach gdyż w dużych ilościach działa źle na zwierzęta które go jedzą. Można go stosować jako przyprawę.
Avatar użytkownika

Posty: 626

Dołączył(a): N maja 11, 2008 4:21 pm

Lokalizacja: Sanok

Post Śr wrz 03, 2008 7:15 am

Re: Bluszczyk Kurdybanek

zaraza. a ja to wywalałem z poziomek jako chwast :P. masz jakieś szersze info na temat działań wspomagających?
...:::dać się ponieść i wylądować na drugim brzegu rzeki świadomości:::... wędrowiec do świtu
http://www.obemania.pl/
KOCHAM WAS :)

Powrót do Wspomagacze OOBE

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Alexa [Bot] i 0 gości

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group.
Designed by ST Software for PTF.
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL
phpBB SEO

Wymiana linkami Monitoring www Kuchnia hawajska Artykuły komputery Finanse i ubezpieczenia Prawo finansowe Page Rank Pani szuka pary Wakacje w lesie Praca w Polsce Telefony i akcesoria Działki Motocykle