Ostatnia wizyta: Pią Wrz 19, 2008 4:47 pm Obecny czas: Pią Wrz 19, 2008 4:47 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 4 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Wyjscie do OBE ze zwykłego snu
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 12:34 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Maj 01, 2008 11:23 am
Posty: 10
Witam!
tak jak w temacie, czy to jest możliwe?
Wiem że wejście do OBE z LD jest możliwe, ale czy można wyjść z ciała gdy coś się nam śni (i nie jest to LD)?
Dziś w nocy śniło mi się że jestem jakimś szamanem/czarodziejem (nie śmiać się) i stworzyłem wokół siebie jakiś okrąg z iskier. Okrag ten wymknął się z pod kontroli i (chyba) zabił mnie we śnie, nagle poczułem jak moje ciało wisi w powietrzu, jak wraca mi normalna świadomość, pomyślałem: O kurde! Chyba się udało Obe! Niestety moj brat zaczął kaszleć i wyszedłem z tego "transu"
i znajdowałem się w cf we własnym łóżku.
Co to mogło wg Was być? Zwykłe odczucia senne czy krótkie OBE?
Pamiętam że zaraz gdy ten okrąg mnie "zabił" czułem jakby duch z mojego ciała we śnie zaczął się unosić. gdzy wróciła mi świadomość to uczucie nie zniknęlo, dopoki brat mnie nie wybudził myślałem że jestem w Astralu
Prosze wypowiedzcie się to OBE czy po prostu senne odczucia?


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Wyjscie do OBE ze zwykłego snu
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 12:44 pm 
Offline

Dołączenie: Śro Lut 27, 2008 8:23 am
Posty: 103
Jak najbardziej, osiągnięcie OBE ze snu (czyli defacto OBE z OBE :)) jest możliwe. Każdy tutaj Ci to powie.

Z początku sam osiągałem OBE tylko i wyłącznie spontanicznie podczas snu. W toku marzeń sennych nastawały po prostu sytuacje w których pragnąłem wyjść z ciała. Czułem wtedy "przełączanie" do OP, budziłem się sparaliżowany albo oddzielony, unoszący się nad łóżkiem. W moim przypadku chodziło głównie o motywację. O to, żeby podczas normalnej egzystencji w ŚF często myśleć o wyjściu, robić testy rzeczywistości. Wiara czyni cuda, chyba będę to powtarzał w nieskończoność ;)

Pozdrawiam i życzę powodzenia.


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Wyjscie do OBE ze zwykłego snu
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 12:57 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 12:55 pm
Posty: 137
Miejscowość: Przemyśl - Podkarpackie
Wejście w oobe w trakcie snu polega tylko na jednej prostej (chociaż na początku nie dla każdego tak zupełnie prostej) rzeczy - uzyskania świadomości.
Będąc w śnie już jesteś poza ciałem czyli w oobe (out of body).
Myk polega na tym że w śnie nie zdajesz sobie sprawy że snisz, a Twój mózg próbuje wszystko racjonalizować. W śnie rzeczy które nie mogą sie naprawde w życiu (świecie fizycznym) wydarzyć nasz mózg próboj racjonalizować i jakoś sobie tłumaczyć że ciebie to nie dziwi że np sobie latasz, widzisz smoka, oddychasz pod wodą.

Jednak ważne żebyś nauczył rozpoznawać się tzw. znaki snu czyli takie powtarzające sie schematy, rzeczy, postacie itp które często pojawiają sie w twoich snach, aż ktoregoś razu śniąc zdasz sobie sprawe - oo to jest sen, moje cialo lezy i spi a ja sobie moge teraz robic co chce.
Na tym polega wejście w stan oobe ze snu, inaczej ze snu w świadomy sen. A jak wiekszosc uważa (w tym i ja), że świadomy sen to tylko płytsza faza oobe.

_________________
"Każdy dzień nieustanną walką jest
i czy tego chcesz, czy nie
walczysz sam, no bo nawet własny cień
już opuścił dawno Cię"


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Wyjscie do OBE ze zwykłego snu
PostWysłany: Pon Maj 19, 2008 1:06 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pią Mar 14, 2008 10:10 pm
Posty: 38
Z LD w OBE: z-ld-w-obe-t650.html

_________________
Właśnie w chwili kiedy opanuje ziemię i wespnie się do nieba, gdy zanurzy się w odmęty mórz, gdy uzna, że pokonał czas - czas runie na niego


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 4 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Mieszkania do wynajęcia • Dobre meble • pozycjonowanie warszawa • zakopane kwatery • Wzory dokumentów • Kartki imieninowe • KAMIZELKI ROBOCZE • kartony • Biuro tłumaczeń Poznań • szkoły językowe warszawa • długopisy z nadrukiem • wpaster • Tworzenie stron • Architekt wnętrz • Oferty pracy
phpBB SEO