Ostatnia wizyta: Wto Paź 14, 2008 10:05 pm Obecny czas: Wto Paź 14, 2008 10:05 pm

Wszystkie czasy w strefie UTC




 [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 5:32 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Pon Lut 25, 2008 8:02 pm
Posty: 11
Ponad 4tyś. sprzedanych 0 negatywów. Szybka realizacja, dobry produkt, miano SS jest tu jak najbardziej uzasadnione podaje link http://www.allegro.pl/item331704802_yer ... jaca_.html


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Sob Mar 22, 2008 7:38 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 6:03 pm
Posty: 153
Miejscowość: w drodze
o widze że hot topic się zrobił :) więc melduje się siorbacz zawodowy czyli ~snaż :mrgreen:

Muszę uściślić kilka informacji:
Co do nazewnictwa - yerbę uprawia się w paragwaju argentynie i brazylii istnieje tam wile dialektów i różnie się wymawia rzeczone słówka: jerba mate, dzierba mate czasami herba, może nawet zierba ;) rureczka to bombija albo bombizia. naczynko to matero albo tykwa - jesli z wydrążonego owocu tykwy. pajarito (najlepsza marka) czyt. paharito itd

Co do marki Canarias to mam ją w swoich zbiorach :geek: Pobudza faktycznie dobrze ale dla mnie zbyt słodkawa w smaku i uwaga! Jest bardzo drobna, sam pył, jeżeli ktos pija przez bombille jak pan bóg przykazał to standardowa rurka nie wystarcza, zatka się i nie popijesz jerbuni ;) Bardziej polecałbym na pobudzenie wszystkie marki w wariancie "especial"

na zdrowie ;)


--------------------edit

Choć zasadniczo yerba na fazę nie ma raczej wpływu, to jest to przecie ziele szamańskie więc kto wie. Ma za to wpływ na szybkość i jakość rozbudzania. Jeszcze lepiej pic w Palo Santo
które: Oczyszcza umysł, sprzyja medytacji, zwiększa przepływ energii ciała.

Palo Santo to pachnące drewno drzewa Burserea graveolens, rosnącego w dżungli amazońskiej. Używane jest przez szamanów i znachorów przy różnych ceremoniach, rytuałach, w sesjach leczniczych i oczyszczających. Ma zaskakująco mocny i słodki zapach,
Zapach jest silny i naprawdę unikalny, bardzo przyjemny. Drzewo bardzo ceniona przez Indian. Nazywają ją "święty pien".:)

_________________
http://www.zdrogi.blogspot.com L i b e r t é _ t o u j o u r s


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 6:03 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 21, 2008 5:12 pm
Posty: 415
Miejscowość: OBE-Maniakowo
Dzięks Discoverer za cynę do fety-yerby :)
Cytuj:
Ponad 4tyś. sprzedanych 0 negatywów. Szybka realizacja, dobry produkt, miano SS jest tu jak najbardziej uzasadnione podaje link http://www.allegro.pl/item331704802_yer ... jaca_.html

Kronopiś, a co to za ziółko? Napisz o nim więcej w oddzielnym temaciku, to pokosztujemy teorii, a potem będziemy se pisać o wrażeniach z siorbania Palo Santo, a może znasz jeszcze jakieś ziółka, co intuicja, bądź praktyka podpowiada Ci, że na fazę mogą być dobre, no i oczywiście nie szkodliwe są. Gdzie można kupić Palo Santo? smartshop? czy gdzieś jeszcze? póki co, z yerby jestem przednio zadowolony :)
DS

_________________
MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem i w Ciele, to światłe idee :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Wto Mar 25, 2008 7:25 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 6:03 pm
Posty: 153
Miejscowość: w drodze
kronopio napisał(a):
Jeszcze lepiej pic w Palo Santo
które: Oczyszcza umysł, sprzyja medytacji, zwiększa przepływ energii ciała.


hehe palo santo mozna by w sumie jakos użyć (zjeśc, wypić tudzież wypalić) ale najlepiej pić z niego mate. Jest bardzo zdrowe, tam gdzie się z niego pije nie chorują na choroby związane z brudną wodą mimo że do mate uzywa sie nieprzegotowanej, ponadto szamani leczą nim wiele schorzeń.
Cytuj:
* Drewno zawiera duże ilości żywicy, z której wytwarza się substancję o właściwościach wykrztuśnych (gwajakol). Z drewna tego drzewa otrzymuje się lignum vitae in. palo santo (t.j. "drewno życia") używane tradycyjnie w Ameryce Południowej do leczenia różnych dolegliwości - od kaszlu do artretyzmu.
* Z drewna wykonuje się tradycyjne naczynia (mate) do zaparzania yerba mate.


Mam wiadomośc z pierwszej ręki od znajomej z brazylii, ze wycinka palo santo została zabroniona co może zaowocowac zwiekszeniem jego ceny.

Image
mój święty pień wygląda tak - jest okuty bo lubi pękać

Jeśli chodzi o zakup to w sklepach internetowych z yerba mate - jest ich cała masa. Z tym że zauważyłem że zapasy się kończą. Wiem gdzie jeszcze są. Nie będę podawał linku jakby co na priv.
Image

PS
Znam jeszcze inny specyfik pomocny przy fazowaniu ale o tym w innym temacie

_________________
http://www.zdrogi.blogspot.com L i b e r t é _ t o u j o u r s


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 12:42 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 21, 2008 5:12 pm
Posty: 415
Miejscowość: OBE-Maniakowo
Wszystkim siorbaczom yerby gorąco polecam taką oto rureczkę bombiję. Praktyczna niesłychanie. Sprężynka na końcu, a na niej czepień są idealną zaporą dla fusów, a co najważniejsze jest bardzo łatwa w utrzymaniu czystości. Nie trzeba się bawić w otwieranie jakiś klapek, tylko cyk-pyk wyginam sprężynkę nad strumieniem bieżącej wody i po robocie. Cud-narządzi. Kupiłem wczoraj w tessco.
--------edit-------
zapłaciłem za nią dość sporo jak na kawałek rurki ze sprężynką, bo aż 29pln. Może gdzieś na allegro trafi się tańsza oferta.


Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

_________________
MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem i w Ciele, to światłe idee :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 7:56 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 10:14 am
Posty: 55
Heh widzę,ze temat się rozrósł i bardzo dobrze :D
Co do marek Yerby dla początkujących osobiście mogę polecić Rosamonte Classic , dobrze pobudza nie jest za mocna ani za słaba tylko średnia ma lekko słonawy smak nie wiem jak to określić tak jakby ktoś ją wędził i da się wyczuć nutkę róży(w końcu Rosa ;))
A tutaj dwie stronki na ,których jest baaardzo duzy wybór gatunków i akcesoriów potrzebnych do degustowania tej niezwykłej rośliny:

http://www.yerbamatestore.pl

http://www.yerbamarket.com

Życzę miłego Yerbodegustowania ;)

_________________
http://www.krainasnow.wordpress.com
Miej odwagę uwierzyć w Siebie,wtedy ujrzysz Cały Wszechświat...;)


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 9:01 pm 
Offline

Dołączenie: Śro Mar 26, 2008 9:54 pm
Posty: 91
Miejscowość: Gdańsk
Hm widzę, że sporo was pije tą herbatkę. ;)Chciałbym również się do was przyłączyć. Może kupie ten zestaw: http://www.yerbamarket.com/zestaw-poczatkuj%C2%B1cych-tykwa-bombilla-klasyczna-rosamont-p-122.html jak myślicie dobry wybór? Mam jeszcze pytanko, co to curado ? :)

_________________
"OBE Maniacy Do Boju!"


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Nie Mar 30, 2008 9:12 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 12:16 pm
Posty: 43
Miejscowość: Mazury
Curado to proces przygotowania naczynka- na przykład tykwy, do używania. Nasypujesz 3/4 Yerba Mate, zaparzasz i odstawiasz na jeden dzień. Następnie wyrzucasz środek, zeskrobujesz osad i płuczesz. Ponownie dosypujesz mate i zaparzasz, czekasz kolejny dzień i gotowe! Twoje naczynko jest zdatne do użycia:)

_________________
Fluorescencyjne samochodziki skaczą po horyzontach


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Śro Kwi 02, 2008 1:36 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Czw Lut 21, 2008 5:12 pm
Posty: 415
Miejscowość: OBE-Maniakowo
Miałeś rację Discoverer :D
Yerba od tego SS z allegro kopie w beret niesamowicie! Wystarczy 2...3 dziennie wysiorbać, a człowiek nakręcony chodzi jak fryga. Istna feta! Muzgoyeb okrutny! Dałem 29 zł z 1kg+9,50zł przesyłka. Opłacało się. Tak jak mówiłeś, jest bardzo dobrze zmielona i jak się już porządnie zaparzy to i bez bombiji śmiało można pić, bo fusy opadają na samo dno. Dzięki Discoverer za cynk! Polecam wszystkim! 8-)

DS

_________________
MIŁOŚĆ i WOLNOŚĆ Poza Ciałem i w Ciele, to światłe idee :D


Góra
 Profil  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 3:13 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Mar 01, 2008 11:31 am
Posty: 56
Miejscowość: Lublin
Namówiłem swoją dziewczynę na Yerba Mate. Teraz ona "nawraca" rodzinkę :)Dowód? Proszę... Właśnie przyszło...

Image

_________________
djnoizz - od 1.1.2009 obywatel województwa polskiego UE - <<moja muza>>


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Pią Kwi 18, 2008 3:40 pm 
Offline

Dołączenie: Sob Mar 01, 2008 2:18 pm
Posty: 191
Miejscowość: Z Ojca
Nieźle noiz, taki towar hjehe :D. Nie kosztowałem jeszcze, kiedyś musi być pierwszy raz :).


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Czw Maj 08, 2008 2:15 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Nie Lut 24, 2008 12:06 pm
Posty: 66
Miejscowość: Puławy
o witam siorbaczy ;) pije mate od paru ładnych lat i końca nie widać :)


PS. a tak przy siorbaniu polecam na głośniczki :

http://www.yerbamater.serpent.pl/

:)

_________________
..I'll see you on the dark side of the moon..


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Wto Maj 13, 2008 7:01 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Mar 25, 2008 8:43 pm
Posty: 272
Miejscowość: Łódź/MŁ
No więc z dumą oświadczam że dołączyłem do grona "zmatowionych". Kupiłem cały zestawik, właśnie przeprowadzam proces currado i mam do was pytanie: Czy tykwa w trakcie tego może delikatnie przeciekać? I jeśli tak, jak ją uszczelnić?

Sama Yerba jest wspaniała. Nic co piłem nie działało na mnie w taki sposób. Czuje się dużo lepiej, uspokaja, wycisza, energetyzuje mnie i oczyszcza. Poprostu cud! :)

Pozdrawiam.

_________________
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy." - Martin Luther King


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Śro Maj 14, 2008 6:26 am 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Sob Mar 01, 2008 11:31 am
Posty: 56
Miejscowość: Lublin
Tykwa nie powinna przeciekać. Zazwyczaj nie jest szczelna na samej górze, tam gdzie jest połączona z metalowym pierścieniem, ale poza tym tykwy nie ciekną. Za to pocą się. Trzeba pamiętać, że jednak jest to owoc i jeśli nalejemy gorącej wody, to po bokach i od spodu zrobi się wilgotna. Postawiona na stole zostawi pod sobą mokrą plamę. Jest to naturalne.

_________________
djnoizz - od 1.1.2009 obywatel województwa polskiego UE - <<moja muza>>


Góra
 Profil E-mail  
 
 Temat postu: Re: Yerba mate;]]
PostWysłany: Śro Maj 14, 2008 2:21 pm 
Offline
Awatar użytkownika

Dołączenie: Wto Mar 25, 2008 8:43 pm
Posty: 272
Miejscowość: Łódź/MŁ
Zaznaczam że wcześniej piłem Yerbę w torebkach.

Wypiłem Yerbę po pierwszym zalaniu i o mało nie zwymiotowałem. Czy następne zalania robić jak Yerba w Matero wyschnie, czy można to robić od razu? I czy dzięki temu będę mógł wyczuć cokolwiek poza posmakiem petów? :)

Pozdrawiam

_________________
"Pozytywne działanie nie może ulec zniszczeniu, podczas gdy negatywność nieuchronnie niszczy sama siebie." - Budda Siakjamuni
"Musimy nauczyć się żyć razem jak bracia, jeśli nie chcemy zginąć razem jak szaleńcy." - Martin Luther King


Góra
 Profil E-mail  
 
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
 [ 52 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 0 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Skocz do:  

Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Marketing Sieciowy, MLM Akuna • serwis komputerowy • meble drewniane • BlackWiki • wczasy • Baza wierszy • pokrycia dachowe • Drugi filar • masuren • Forum Golfa • Aktywne formularze • Pozycjonowanie Stronwww.urzad-skarbowy.com.pl • Komisy samochodowe Warszawa • monety kolekcjonerskie
phpBB SEO